Autor:Redakcja, fot. Trefl
  04.03.2020 godz. 20:27

Środa z PlusLigą: Trefl Gdańsk – Ślepsk Suwałki 0:3


To był bardzo ważny mecz dla układu tabeli PlusLigi przed fazą play-off. Ekipa z Suwałk wywalczyła trzy bezcenne punkty i zwiększyła swoje szanse na walkę w czołowej ósemce.

Statystyki meczu: http://www.plusliga.pl/games/id/1100676.html

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania w optymalnych składach. Już od pierwszych akcji widać jednak było, że ekipa z Gdańska nie prezentuje się tak dynamicznie, jak w wielu wcześniejszych spotkaniach w tym sezonie. Ślepsk Malow przycisnął w polu zagrywki, dobrze bronił i miał skuteczną pierwszą akcję. W pierwszej odsłonie właściwie gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki, bowiem przegrali do 15.

Trener Michał Winiarski szukał jakichś rozwiązań, wprowadzał zmienników, lecz pozwoliło to tylko na chwilową poprawę gry w drugim secie. Jego też gdańszczanie przegrali, jednak do 20 punktów. W kolejnej odsłonie znowu przyjezdni wypracowali przewagę od początku i spokojnie punktowali rezerwy Trefla.

Wynik na pewno jest zaskakujący, jeszcze bardziej olbrzymia przewaga Ślepska Malow. Być może jednak gdańszczanie szykują już formę na turniej finałowy Pucharu Polski, który w przyszły weekend rozgrywany będzie w Katowicach. Bez względu jednak na to, Ślepsk zgarnął bezcenny komplet punktów.

MVP meczu: Nicolas Szerszeń.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...