Autor:redakcja
  21.02.2020 godz. 13:44  |   0

Piątek z PlusLigą: MKS Będzin - GKS Katowice 3:0

MKS Będzin pokonał GKS Katowice 3:0 (25:17, 25:18, 25:23) w meczu inaugurującym 20. kolejkę PlusLigi. MVP Rafał Faryna.

Katowiczanie zajmują piąte miejsce w tabeli. Siatkarze MKS-u walczą o miejsce w ósemce. Zanosi się na ciekawe wydarzenie. - Zespół z Będzina przede wszystkim mocno zagrywa, dlatego spotkanie w Sosnowcu może okazać się „strzelaniną” w polu serwisowym. Zobaczymy popis siły i umiejętności głównie w tym elemencie, a to, jak będzie się układała gra na siatce, będzie zależało od atmosfery i chemii w jednej i drugiej ekipie - ocenił cytowany na klubowej stronie zawodnik GKS-u Jan Nowakowski.

Gospodarze otworzyli mocnym akcentem. Dryja ze środka było 1:0. Przewaga będzinian szybko rosła i różnica w miejscach w tabeli nie była widoczna na boisku. Po dwóch kolejnych autowych atakach katowiczan MKS prowadził 19:12 i spokojnie utrzymał prowadzenie w tabeli.

Druga partia rozpoczyna się od skutecznego ataku Jarosza. Jednak na tym kończą się przewagi GKS-u w tej części spotkania. Podopieczni trenera Bednaruka grali rozsądnie i spokojnie punktowali rywala. W połowie partii było 16:10 dla MKS-u i gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać. Seta zakończył atakiem z szóstej strefy Sobański.

Trzeci set był pełen równej gry dwóch równorzędnych rywali. W końcówce gospodarze objęli prowadzenie 22:20. Goście wyrównali. Przy stanie 23:22 będzinianie mieli piłkę w górze na kolejny punkt, ale nie wykorzystali tej szansy. Jednak co się odwlecze... MKS wygrał zasłużenie i walnie włączył się do walki o awans do play off.