Autor:Redakcja, fot. Grupa Azoty ZAKSA
  12.01.2020 godz. 20:32  |   17

Niedziela z PlusLigą: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BKS Visła Bydgoszcz 3:0

To ostatni mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej. Mistrzowie Polski walczyli o pierwsze miejsce na półmetku, do osiągnięcia tego celu wystarczał im punkt. Co warte podkreślenia, Grupa Azoty ZAKSA wygrała po raz piąty z rzędu pierwszą rundę fazy zasadniczej PlusLigi!

To było starcie ekip z dwóch przeciwstawnych biegunów tabeli PlusLigi. Gospodarze, którzy mieli szansę zwyciężyć na półmetku fazy zasadniczej, kontra ostatnia ekipa, która dotąd nie wygrała jeszcze meczu. I tą różnicę momentami było widać, choć trzeba przyznać, że przyjezdni pokazali niezłą siatkówkę. Grupa Azoty ZAKSA grała w odrobinę zmienionym składzie, Benjamin Toniutti dostał wolne i za rozegranie odpowiadał Przemysław Stępień. W trakcie meczu Krzysztof Rejno zastąpił jeszcze Łukasza Wiśniewskiego, lecz poza tymi zmianami, lider tabeli nie zmienił reszty kluczowych graczy.
Sety miały podobny przebieg, w każdym z nich w końcówce ZAKSA odjeżdżała rywalom. Dobrze grał Aleksander Śliwka, lecz chyba najbardziej wyróżniał się David Smith, który najwyraźniej skorzystał na przerwie reprezentacyjnej i zbudował niezłą formę na resztę sezonu ligowego (został wybrany na MVP meczu). Najwięcej punktów zdobył Arpad Baroti – 20, który udanie zastępuje wracającego do zdrowia Łukasza Kaczmarka.

MVP meczu: David Smith (Grupa Azoty ZAKSA).