Autor:RM
  20.12.2019 godz. 16:25  |   26

Piątek z PlusLigą: Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1

W meczu XI kolejki PlusLigi: Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Enea Czarni Radom 3-1 (21:25, 25:20, 25:21, 25:17). MVP: Bartłomiej Lemański.

W inauguracyjnej partii już na początku inicjatywę przejęli radomianie. Dobra zagrywka i kontrataki spowodowały, że przewaga gości zaczęła rosnąć (8:6, 10:6, 12:7). Resoviacy ruszyli do odrabiania strat ale zdołali je tylko zniwelować do jednego punktu (19:20). Za chwilę po serii bloków na Buszku przyjezdni odskoczyli na bezpieczny dystans. o wyrównanym początku drugiej partii inicjatywę zaczęli przejmować resiviacy, którzy prowadzili 9:5. Radomianie mozolnie zaczęli odrabiać straty i w połowie seta wyszli na prowadzenie 17:15. Przy wyniki 16:18 resoviacy zanotowali pięciopunktową serię i wygrywali 21;18. Rzeszowianie nie zaprzepaścili już szansy i wygrali seta. W trzeciej partii gospodarze już na samym początku uzyskali bezpieczny dystans, który utrzymali do końca. Poodbnie było w czwartym secie, gdzie resoviacy rozkręcili się już na dobre i byli nie do zatrzymania dla rywali.