Autor:Redakcja, fot. Ślepsk Malow
  30.11.2019 godz. 19:30

Sobota z PlusLigą: Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 0:3


Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25) w meczu ósmej kolejki PlusLigi. MVP Jakub Ziobrowski.

Statystyki: http://www.plusliga.pl/games/id/1100613.html#stats

Już pierwszy set starcia w Suwałkach pokazywał, że lubinianie nie mają zamiaru tanio sprzedać skóry. Chyba trochę zaskoczyli gospodarzy, którzy w poprzednim starciu w domu – gdy oficjalnie otwierano halę – pokonali Indykpol AZS Olsztyn. Trener Andrzej Kowal postawił na skład bez Nicolasa Szerszenia, bowiem ograniczały go limity obcokrajowców, a chciał mieć w składzie Kevina Klinkenberga. Ten ostatni miał jednak sporo kłopotów z grą w ofensywie, podobnie zresztą jak cała linia ofensywna gospodarzy. Cuprum grało spokojnie, dokładnie, podczas gdy Ślepsk Malow zupełnie się pogubił. Pierwsza partia zakończyła się sukcesem przyjezdnych, do 12.

Trener Kowal szukał właściwego składu, lecz nie był w stanie znaleźć recepty na nieźle zagrywających i skutecznie atakujących rywali. W Cuprum wyróżniał się Jakub Ziobrowski, który kończył ważne akcje i przedłużone wymiany. Nieźle prezentował się także Maksym Morozow. To wystarczyło także na zwycięstwo w drugim secie i prowadzenie w trzeciej partii. W niej w końcowej fazie gospodarze niemal dogonili rywali, ostatecznie jednak nie dali rady i to przyjezdni mogli świętować chyba trochę niespodziewane zwycięstwo za trzy punkty. A gospodarzy czekał zimny prysznic.

MVP meczu: Jakub Ziobrowski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy