Autor:Redakcja
  26.11.2019 godz. 15:36

Wtorek z PlusLigą: Aluron Virtu CMC Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:0

Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 25:22, 25:23) w meczu inaugurującym siódmą kolejkę PlusLigi. MVP Alexandre Ferreira.

Gospodarze zajmują piąte miejsce i są faworytem tego spotkania. Zespół gości jest jedenasty w tabeli i ma za sobą bardzo dobre spotkanie z Indykpolem AZS-em Olsztyn na otwarcie hali w Suwałkach. Zapowiadało się na ciekawy mecz. Gospodarze nie zawiedli swoich fanów i potwierdzili swoje aspiracje do czołówki PlusLigi.

Oba sety były wyrównane. Gospodarze w końcówkach byli o dwie-trzy akcje lepsi. W pierwszym secie było 21:21. Dwa ostatnie punkty zdobyli Malinowski i Ferreira. Ten drugi zakończył również następną partię. W tym przypadku gospodarze finiszowali od stanu 20:20.

W trzecim secie Aluron Virtu CMC prowadził wyraźnie. W końcówce było 24:21, ale kibice gospodarzy drżeli o wynik tej partii. Partię zakończył również Ferreira.