Autor:luczniczkabydgoszcz.pl
  19.06.2019 godz. 12:06

Mistrz świata juniorów w Chemiku


Radosław Gil, mistrz świata juniorów z 2017 roku wzmacnia szeregi Chemika Bydgoszcz.  W poprzednim sezonie rozgrywający występował w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn.

Radosław Gil urodził się w Kozach. Karierę siatkarską rozpoczął w Bielsku-Białej oraz  Czechowicach-Dziedzicach. Od sezonu 2012/2013 był w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.  Przez rok występował również w SMS-ie Spała. Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Polski kadetów,  mistrzostwo i drugie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów. 22-letni siatkarz trafił potem do  pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Później przeniósł się do Słowenii, gdzie z Calcit Kamnik zdobył  wicemistrzostwo tego kraju. W ostatnim sezonie reprezentował barwy olsztyńskiego AZS-u.  Jego największym sukcesem w dotychczasowej karierze jest złoty medal na mistrzostwach świata juniorów.

 RADOSŁAW GIL

Data urodzenia: 25.01.1997 r.

Wzrost: 191 cm

Waga: 82 kg

Zasięg z wyskoku do ataku: 328 cm

Poprzednie kluby: BBTS Bielsko-Biała, Winner Czechowice-Dziedzice, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, SMS Spała, Jastrzębski Węgiel, Calcict Kamnik (Słowenia), Indykpol AZS Olsztyn

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...