Autor:treflgdansk.pl
  03.06.2019 godz. 13:42

Libero na dłużej w Gdańsku


Duet libero – Maciej Olenderek i Fabian Majcherski – w przyszłym sezonie nadal będą bronić barw Trefla Gdańsk. Zawodnicy związali się z klubem rocznymi kontraktami.

Dla Fabiana Majcherskiego sezon 2019/2020 będzie czwartym w seniorskiej drużynie Trefla Gdańsk i jednocześnie siódmym w żółto-czarnych barwach, bowiem wcześniej występował on w drużynach młodzieżowych „gdańskich lwów”. Maciej Olenderek do Gdańska przeniósł się z kolei przed sezonem 2017/2018, zastępując w zespole Piotra Gacka. W minionym sezonie to właśnie starszy z gdańskiego duetu libero – 26-letni Olenderek – wystąpił w niemal wszystkich starciach Trefla, a po domowym spotkaniu z Chemikiem Bydgoszcz został wyróżniony statuetką MVP dla najlepszego gracza meczu. W trakcie całego sezonu Olenderek notował średnio niemal 50% skuteczności w przyjęciu, plasując się w ligowym rankingu przyjmujących przed m.in. libero PGE Skry Bełchatów, czy Cerradu Czarnych Radom.

- Bardzo się cieszymy, że zarówno Maciej Olenderek, jak i Fabian Majcherski w sezonie 2019/2020 nadal będą reprezentować Trefla Gdańsk. Niejednokrotnie nasi libero pokazali, że się świetnie uzupełniają, dając jakość zarówno w przyjęciu, jak i grze obronnej. W przypadku Fabiana cieszy nas również fakt, że to zawodnik, który większość swojego siatkarskiego rozwoju przeszedł właśnie w żółto-czarnych barwach. Do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku i naszych drużyn młodzieżowych trafił on bowiem w wieku 16 lat z rodzinnego Lęborka, gdzie zaczynał swą sportową przygodę i zanim dołączył do zespołu seniorów reprezentował Trefla m.in. w kategorii juniorów, czy Młodej Lidze. Maciej Olenderek ma już z kolei dużo doświadczenia w siatkarskiej ekstraklasie i jest bardzo solidnym, a jednocześnie ekspresyjnym zawodnikiem, grającym z dużym poświęceniem – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Obaj libero związali się z Treflem Gdańsk rocznymi kontraktami.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...