Autor:RM
  09.04.2011 godz. 00:43

Idi: nie powtórzyć błędu z Rzeszowa


Po piątkowym zwycięstwie nad Asseco Resovią siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle są o krok od finału. Przed zbytnim hurraoptymizmem przestrzega jednak Brazylijczyk Idner Faustino Lima Martins - Idi.

- Mam nadzieje, że nie powtórzymy błędu z Rzeszoa, gdzie po pierwszym meczu również byliśmy w świetnej sytuacji – mówi Idi i dodaje. – Gdybyśmy wygrali tamto spotkanie to teraz moglibyśmy się już cieszyć z awansu. Wydaje mi się jednak, że wyciągnęliśmy wnioski z tamtej porażki. Jesteśmy również bardziej dojrzali i doświadczeni. Każdy z nas zagrał bardzo dobrze i jeśli wszyscy utrzymujemy ten poziom, to ciężko jest nas powstrzymać, tym bardziej, że Resovia miała problemy ze swoim składem – stwierdza brazylijski przyjmujący ZAKSY.
Idi w poprzednim sezonie występował wraz z Georgiem Grozerem w VfB Friedrischafen i nie ukrywa, że był zaskoczony faktem, że niemiecki atakujący zagrał w piątkowym meczu. – Georg  mnie okłamał, bo pytałem się go przed meczem, czy zagra i jak przebiega leczenie to odparł, że musi mieć trzy miesiące przerwy. Nie spodziewałem się, że wejdzie na boisko. Z drugiej strony widać w jego dyspozycji długą przerwę w treningach. Georg w 100 procentowej formie, a ten z piątkowego meczu, stanowi różnicę. W meczach w Rzeszowie jego zmiennik spisywał się dobrze, ale dziś wypadł gorzej i to także zaważyło na postawie Resovii – mówi Idi.

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...