Już w najbliższy piątek 30 września wielki start sezonu 2022/2023 PlusLigi

Autor:Ilona Kobus, foto Czarni
  12.12.2018 godz. 16:35

Środa z PlusLigą: Cerrad Czarni Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3


W spotkaniu „na szczycie” PlusLigi nie było oczekiwanych emocji i walki. Wicelider w klasyfikacji Cerrad Czarni Radom przegrał z liderem ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 18:25, 20:25). Najlepszym graczem spotkania został wybrany Łukasz Kaczmarek.

Po ostatniej porażce 1:3 z mistrzem kraju PGE Skrą Bełchatów trener Cerradu Robert Prygiel nie krył żalu. - Jestem rozczarowany naszą grą, nie wynikiem. Pierwszy raz w tym sezonie przestaliśmy grać drużynowo - podkreślił. Nawiązując do rywalizacji z wicemistrzem Polski, powiedział krótko. - ZAKSA to obecnie drużyna grająca najlepszą siatkówkę w Polsce. Czeka nas ciężki pojedynek, ale też frajda dla kibiców.

Ale ten mecz, podobnie jak poprzedni z Bełchatowie nie ułożył się po myśli ani radomskiej drużyny, ani tym bardziej kibiców, którzy szczelnie wypełnili halę MOSiR-u. W pierwszej partii siatkarze trenera Prygla popełniali sporo błędów - w polu serwisowym (8) oraz ataku i chociaż ich przeciwnicy nie zagrali swojej najlepszej siatkówki, a do tego zostali ukarani czerwona kartką za dyskusje z sędziami (utrata punktu), wyraźnie ustępowali im pola.

Jeszcze łatwiej siatkarzom z Kędzierzyna-Koźla przychodziło zdobywanie punktów w drugiej odsłonie, w której od początku wyraźnie prowadzili (1:6, 8:16). Gospodarze wciąż mieli problemy z kończeniem akcji na siatce, nie najlepiej też przyjmowali zagrywkę. Niemal niezawodny w tym sezonie Dejan Vincic nie miał w środę najlepszego dnia i w połowie 2. odsłony zastąpił go Reto Giger, który pozostał w polu gry do końca spotkania.

Po trzech błędach własnych siatkarzy ZAKSY, radomianie prowadzili w 3. części meczu 3:1, ale potem znów zarysowała się przewaga gości (8:12) - najwyraźniejsza w ofensywie. Miejscowym zawodnikom wychodziły tylko pojedyncze akcje, nie pomogły też rotacje w składzie. Kędzierzynianie wygrali jedenasty raz z rzędu i umocnili się na pozycji lidera. Radomianie dostali kolejną lekcję od wyżej notowanych przeciwników i z pewnością przed następnym ligowym starciem będą mieli sporo do przemyślenia.

 

Relacja punkt po punkcie: http://pls-web.dataproject.com/Livescore_Adv.aspx?ID=27834
Statystyki meczu: http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1054&mID=27834&Page=S

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy