Autor:Indykpol AZS Olsztyn
  11.12.2018 godz. 20:28

Zmazać niedzielną wpadkę


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn chcą przekuć niedzielną wpadkę w środowe, wyjazdowe zwycięstwo nad ONICO Warszawa. Początek meczu w Hali Torwar o godz. 20:30, transmisja w Polsacie Sport Extra.

Nie tak siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wyobrażali sobie niedzielny mecz przed własną publicznością z Cuprum Lubin. Choć podopieczni trenera Roberto Santilliego wygrali pierwszego seta 25:11, to w drugiej partii musieli uznać wyższość...10:25. Kolejne sety były wyrównane, lecz w końcówce to siatkarze z Dolnego Śląska cieszyli się ze zwycięstwa w pięciu setach. Akademicy z dorobkiem 13 punktów, pozostali na 9. miejscu w ligowej tabeli.

- Staram się wyrzucać takie spotkania z pamięci – przyznaje Jakub Urbanowicz, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – Ten mecz nie poszedł po naszej myśli. Chcieliśmy go wygrać za trzy punkty, lecz stało się zupełnie inaczej. Drużyna Cuprum była od nas lepsza. Przy tak napiętym harmonogramie, musimy skupić się już na najbliższym meczu w Warszawie i tam postarać się o zwycięstwo.

I dodaje - Wchodząc na parkiet, chciałem wnieść trochę energii i świeżości do zespołu. Nie oceniam zbyt negatywnie swojego występu, lecz uważam, że zawsze może być lepiej.

Szansą na zmazanie wpadki będzie środowe, wyjazdowe spotkanie z ONICO Warszawa (godz. 20:30). Zadanie to nie będzie jednak wcale łatwe, bowiem podopieczni trenera Stephane Antigi obecnie zajmują wysoką, trzecią pozycję w ligowej tabeli, z dorobkiem 21 punktów. W jedenastu spotkaniach, warszawianie doznali ledwie czterech porażek – z Cerradem Czarni Radom, Stocznią Szczecin, PGE Skrą Bełchatów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Trzon drużyny ONICO stanowią: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek czy mający związki z olsztyńskim AZS: Piotr Łukasik. Wrona należy do najskuteczniejszych blokujących w PlusLidze (27 bloków), a Kwolek jest najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie, zdobywając w 11 spotkaniach 152 punkty. Dla porównania, najlepszym blokującym wśród olsztynian jest Sebastian Warda (17 punktów), a miano najskuteczniejszego przypada Janowi Hadravie (190 „oczek”).

W środowym spotkaniu w składzie ONICO Warszawa znajdzie się także dwóch nowych zawodników. W czwartek szeregi stołecznych zasilił MVP tegorocznych mistrzostw świata Bartosz Kurek, do którego w niedzielę dołączył bułgarski przyjmujący Nikołaj Penczew. Obaj zawodnicy na początku tego sezonu bronili barw Stoczni Szczecin.

W meczu 10. kolejki PlusLigi, stołeczni pokonali na wyjeździe Trefl Gdańsk 3:1, a MVP meczu z ekipą Andrei Anastasiego został przyjmujący ONICO, Piotr Łukasik.

- Gdy mamy dwa dni przygotowania do kolejnego meczu, trenujemy tylko ustawienia pod konkretnego rywala – zauważa Urbanowicz. – W każdym treningu, każdy z nas może się nauczyć również nowych rzeczy. Takie transfery jak przyjście Bartosza Kurka do zespołu mogą robić wrażenie, ale my skupiamy się tylko na sobie. Jedziemy do Warszawy, aby wygrać spotkanie!

Początek środowego spotkania w Hali Torwar o godzinie 20:30.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...