Autor:RM
  17.10.2018 godz. 17:57

Środa z PlusLigą: Asseco Resovia Rzeszów - ONICO Warszawa 1-3


W drugiej kolejce spotkań PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów przegrała z ONICO Warszawa 1-3 (18:25, 23:25, 25:23, 21:25). Resoviacy na inaugurację niespodziewanie polegli w Zawierciu, a ekipa ze stolicy pokonała Cuprum Lubin. Zespół trenera Stephana Antigi w ub. seoznie dwukrotnie pokonał rzeszowian 3-0 i w srodowy wieczór podtrzymał zwycięską passę. MVP meczu został Rafael Araujo.

- Nie ma co patrzeć w przeszłość. Każdy sezon jest inny i każdy zespół po zmianach kadrowych buduje swoją historię. Przed nami nowe wyzwania i mam nadzieję, że w środę wspólnie z naszymi kibicami będziemy cieszyli się ze zwycięstwa - mówił przed meczem Rafael Redwitz, rozgrywający Asseco Resovii. W ekipie z Warszawy zdają sobie sprawę jak ciężko się gra na Podpromiu. – Myślę, że gdyby ktokolwiek stworzył ranking wyjazdów pod względem ich trudności, to Rzeszów byłby w czubie. My jednak jedziemy walczyć i mam nadzieję, że przywieziemy jak najwięcej punktów – zapowiadał środkowy ONICO, Andrzej Wrona.

Inauguracyjną partię wygrali warszawianie, którzy przy stanie 8:7 zdobyli cztery punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie. W tym fragmencie meczu gracze ze stolicy raz za razem dawali się rywalom mocno zagrywką (szczegółnie Bartosz Kwolek). Przyjmujący ONICO błyszczał też w ataku mając 100 procentową skuteczność (6 na 6). Na nic zdały się roszady trenera w skladzie Asseco Ressovi, miejscowy nie byli w stanie skutecznie się przeciwstawić rywalom. W II secie niemal od samego początku przeważali gospodarze (12:9, 16:12, 19:14). Przy stanie 20:15 trener Andrzej Kowal dokonał podójnej zmiany, która nie przyniosła spodziewanego efekty, a wręcz rozregulowała dobrze funkcjonujący zespół. Warszawianie systematycznie odrabiali straty. Od stanu 22:19 zdobyli pięć punktów z rzędu, w czym duża zasługa świetnie zagrywającego Grahama Vigrassa i nie wypuścili już z rąk zwycięstwa. W partii numer trzy przez długi czas zanosiło się na wygraną gości, którzy prowadzili do stanu 18:17. Poźniej inicjatywę przejęli miejsowi w których szeregach bardzo dobrze spisywali się Damian Schulz i David Smith. W kolejnym secie ONICO nie dało sobie już wydrzeć zasłużonego zwycięstwa.

 

Relacja punkt po punkcie: http://pls-web.dataproject.com/Livescore_Adv.aspx?ID=27768

 Statystyki meczu: http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1054&mID=27768&Page=S

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...