Autor:Indykpol AZS Olsztyn
  14.09.2018 godz. 14:28

Indykpol AZS Olsztyn dwukrotnie zmierzy się z ONICO Warszawa


W najbliższy piątek i sobotę, gościnny Rypin będzie areną zmagań siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn i ONICO Warszawa. Transmisja obu sparingów w AZS TV.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali do tej pory cztery spotkania sparingowe. Podopieczni trenera Roberto Santilliego dwukrotnie w Iławie pokonali Trefl Gdańsk – 2 razy po 3:1. W minionym tygodniu, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur udała się do Przywidzu na dwumecz z tą samą drużyną. Tym razem dwukrotnie lepsi okazali się gdańszczanie – oba spotkania zakończył się wynikiem 3:2 dla Trefla.

- Zawsze turnieje bądź spotkania sparingowe przed sezonem, mogą pokazać, na jakim etapie przygotowań obecnie się znajdujesz – mówi Sergii Kapelus, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – Wszyscy wiemy, co mamy do poprawy na chwilę obecną i spodziewamy się, że kolejne elementy wyjdą w następnych sparingach. Widzę, że idziemy w dobrym kierunku. To co robimy na treningach, sprawdza się w warunkach meczowych. Nasza gra wygląda lepiej, niż to miało miejsce na początku przygotowań.  

W najbliższy piątek i sobotę (tj. 14-15.09), w Rypinie, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur podejmie ONICO Warszawa. Dla olsztynian będzie to piąty i szósty mecz sparingowy, natomiast dla drużyny ze stolicy kraju, pierwsze konfrontacje w okresie przygotowawczym. W drużynie ONICO w przerwie wakacyjnej doszło do zmian kadrowych. Do pozostających w Warszawie Andrzeja Wrony, Jana Nowakowskiego, Damiana Wojtaszka, Bartosza Kwolka czy Sharone Vernona-Evansa, dołączyli m.in Rafael Araujo, Piotr Łukasik czy Graham Vigrass.

Drużyna ONICO przygotowania rozpoczęła bez kilku zawodników. Wojtaszek, Kwolek, Brizard, Graham, Vernon-Evans, jak i trener Stephane Antinga, biorą udział w mistrzostwach świata.

- Wynik jest bardzo ważny, ale uwagę przykuwamy również do innych aspektów gry. Musimy poukładać wszystkie rzeczy, których dobre wykonanie może skutkować wygraniem meczu – zauważa Kapelus.

Początek piątkowego spotkania o godzinie 18:00, a sobotniego o 11:00. Transmisję przeprowadzi Klubowa Telewizja AZS TV - facebook.com/indykpolazs.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...