Autor:Katarzyna Porębska, foto volleyball.bg
  25.07.2018 godz. 18:31

Kadra Bułgarii rozpoczęła przygotowania do MŚ


Kadra Bułgarii, jeden z gospodarzy FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018 rozpoczęła już przygotowania do wrześniowego siatkarskiego mundialu. Plamen Konstantinow na zgrupowanie powołał 21 zawodników. Wśród powołanych znaleźli się dobrze znani z plusligowych parkietów bracia Penczew – Nikołaj oraz Rozalin. Do rozpoczęcia mistrzostw świata zostało 45 dni.

Gospodarzem tegorocznych mistrzostw świata są dwa kraje - Bułgaria i Włochy. To pierwszy taki przypadek w historii, kiedy dwa państwa organizują mistrzostwa świata. Turniej rozpocznie się 9 września, a zakończy 30 września. Pierwsze mecze rozegrają reprezentacje gospodarzy. 9 września Włosi na Foro Italico w Rzymie zmierzą się z Japonią, a Bułgarzy w Warnie spotkają się z Finlandią. Oba spotkania zaplanowane są na godzinę 19.30.

W Bułgarii swoje mecze rozgrywać będą zespoły grupy B (Brazylia, Kanada, Francja, Egipt, Chiny, Holandia) i D (Bułgaria, Polska, Iran, Kuba, Finlandia, Portoryko). Spotkania rozgrywane będą odpowiednio w Ruse (grupa B) oraz Warnie (grupa D). Wspomniana Warna, a także Sofia gościć będą także drużyny grupy G i H z II rundy mistrzostw świata.

We Włoszech natomiast zagrają drużyny grup A (Włochy, Argnetyna, japonia, Belgia, Słowenia, Dominikana) i C (USA, Rosja, Serbia, Australia, Tunezja, Kamerun). Mediolan i Bolonia ugoszczą ekipy grupy E i F z II rundy turnieju. W Turynie z kolei zostanie rozegrana III runda, półfinały oraz finały.

Kadra Bułgarii od kilku już dni przygotowuje formę na mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane 9-30 września. Podopieczni Plamena Konstantinowa aktualnie trenują w Belmeken w 21-osobowym składzie. Pozostaną tam do 11 sierpnia. Następnie przeniosą się do Warny.

- Nie mamy konkretnego celu przed mistrzostwami świata. Dla nas dużym sukcesem byłoby znalezienie się w gronie sześciu najlepszych drużyn turnieju. To byłby nasz ogromny sukces – powiedział Wiktor Josifow, kapitan reprezentacji Polski.

I dodał – Ważne będzie to, abyśmy grali zespołowo. Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani do mistrzostw świata. Na pewno każdy da z siebie sto procent.

Reprezentacja Bułgarii w grupie D zmierzy się z Polską, Iranem, Kubą, Finlandią i Portoryko. Mecze rozgrywać będzie w Pałacu Kultury i Sportu w Warnie. Zawodnicy nie ukrywają, że liczą na wsparcie swoich kibiców.

- W 2015 roku byliśmy gospodarzem mistrzostw Europy. Mamy niesamowite wspomnienia z tego turnieju. Teraz zespoły są jeszcze lepsze, bo jesteśmy gospodarzem mistrzostw świata. Jednak emocje będą równie duże. Zapraszam wszystkich kibiców na nasze mecze. Chcemy czuć wsparcie naszych fanów – zakończył Nikołaj Penczew, były zawodnik PGE Skry Bełchatów.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...