Autor:Anna Daniluk, foto: sport.aktuality.sk
  23.05.2018 godz. 12:57

Marcel Lux zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn


Marcel Lux podpisał kontrakt z Indykpolem AZSem Olsztyn. Informację potwierdził zawodnik oraz reprezentująca go agencja sportfin.cz. Słowak związał się z zespołem dwuletnią umową.

Marcel Lux urodził się 27 lipca 1994 roku w Preszowie. Dotychczas nie miał okazji grać poza granicami rodzinnej Słowacji, a to oznacza, że aktualnie czwarta drużyna w Polsce będzie jego pierwszym zagranicznym klubem. W swojej kilkuletniej karierze zgromadził tytuł mistrzowski, jedno wicemistrzostwo i dwa brązowe medale Extraligi. Dwudziestoczterolatek występuje też w reprezentacji narodowej i wraz ze Słowacją, odwiedził Szczecin podczas LOTTO EUROVOLLEY Polska 2017.

- Skończyłem studia na uniwersytecie w Preszowie i od dłuższego czasu miałem taki plan, że po zdobyciu wykształcenia i zakończeniu przygody na uczelni będę starał się wyjechać zagranicę, żebym mógł grać w siatkówkę profesjonalnie,  na wysokim poziomie – zdradził Marcel Lux – Miałem jeszcze dwie inne oferty z Polski, ale wybrałem Olsztyn, głównie za sprawą Roberto Santilliego. To właśnie włoski szkoleniowiec zaproponował mi grę w Indykpolu. Uważam, że to znakomity trener, z wielkim doświadczeniem i ciekawymi pomysłami na następny sezon. Wierzę, że nasza współpraca będzie przebiegać bardzo dobrze – dodał słowacki przyjmujący.

Poza ofertami z Polski Marcel Lux otrzymał jeszcze oferty z rodzimej Słowacji, Czech a także Francji. Mierzący 200 centymetrów zawodnik podpisał z Indykpolem AZS Olsztyn dwuletni kontrakt.

- To jeszcze młody siatkarz, który pierwszy raz będzie miał okazję zagrać poza własnym krajem. Koncepcja naszej drużyny jest taka, że stawiamy na siatkarzy w młodym wieku, których talent będziemy wspólnie rozwijać. Myślę, że Marcel Lux idealnie pasuje do charakterystyki naszego akademickiego zespołu – ocenił Roberto Santilli, szkoleniowiec „Indyków”.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...