Autor:redakcja
  28.04.2018 godz. 21:43

Zenit Kazań mistrzem Rosji


Siatkarzom z Kazania pozostało do zdobycia w tym sezonie jeszcze jedno trofeum - Liga Mistrzów. Zenit będzie gospodarzem turnieju Final Four (12-13 maja), a w stolicy Tatarstanu w gronie czterech najlepszych drużyn Europy znajdzie się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Na razie jednak podopieczni trenera Władimira Alekno cieszą się ze zdobycia mistrzostwa kraju. W tym sezonie zdobyli oni już Puchar Rosji, Superpuchar i zostali w Krakowie Klubowymi Mistrzami Świata. Dziś w trzecim meczu finału play off pokonali na wyjeździe Zenit Sankt Petersburg 3:0 (25:21, 25:22, 25:22). Ostatni punkt w drodze do złotego medalu zdobył Matt Anderson. W drugiej połowie drugiego seta rozregulował się celownik Wilfredo Leona, ale decydujące piłki kończył pewnie jak zawsze.

Poprzednie dwa spotkania Zenit Kazań wygrał u siebie 3:0 i 3:2. Zenit z Sankt Petersburga w tym sezonie debiutował w Superlidze i od razu zdobył srebrny medal. Takim debiutem żaden z rosyjskich zespołów nie mógł dotychczas pochwalić się.

Zenit został dziewiąty raz mistrzem Rosji w ostatnich dziesięciu sezonach.

- Teraz będziemy mieć dziesięć dni, żeby odpocząć i w rezultacie w optymalnej formie przystąpić do decydujących spotkań w Lidze Mistrzów - powiedział po trzecim finałowym spotkaniu trener Zenita Władimir Alekno.


POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...