Autor:GKS Katowice
  20.04.2018 godz. 13:05

Dominik Witczak kończy karierę


Sobotni mecz GKS-u Katowice ze Stocznią Szczecin będzie ostatnim w bogatej karierze kapitana trójkolorowych - Dominika Witczaka.

Dominik Witczak to wielka i niezwykle lubiana postać w polskiej siatkówce. 35-letni atakujący w swojej bogatej karierze osiągnął wiele sukcesów. W 2008 i 2017 roku cieszył się z tytułu mistrza Polski, a w latach 2011, 2013 i 2016 ze srebrnego medalu. Na koncie ma także trzy zdobyte Puchary Polski oraz drugie miejsce w Pucharze CEV. Popularny "Pinio" w swojej karierze występował w PGE Skrze Bełchatów, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovii Rzeszów, a ostatni rok spędził w Katowicach, gdzie pełnił rolę kapitana drużyny.

Dominik postanowił, że po zakończeniu sezonu 2017/18 nie będzie już kontynuował swojej kariery. - Nadszedł odpowiedni czas. Ciężko pożegnać się z czymś, co było obecne przez większość mojego życia, ale to przemyślana decyzja. Myślałem o zakończeniu kariery już rok temu, jednak wówczas pojawiła się propozycja z GKS-u i bardzo się cieszę, że z niej skorzystałem. Będę mile wspominał pobyt w Katowicach - mówi Dominik Witczak.

- Dominik to świetny siatkarz i wspaniały człowiek. Wzór profesjonalizmu dla młodszych zawodników. Szkoda, że więcej nie zobaczymy już go na parkiecie, ale rozumiemy i szanujemy tę decyzję. Życzymy mu wszystkiego najlepszego - dodaje Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Tym samym Dominik Witczak po raz ostatni zaprezentuje się na parkiecie PlusLigi podczas sobotniego meczu o 11. miejsce pomiędzy GKS-em Katowice, a Stocznią Szczecin, który zostanie rozegrany o godzinie 17.00 w hali Ośrodka Sportowego Szopienice. Bilety na to spotkanie można nabyć https://www.kupbilet.pl/sport/siatkowka/vb0971. Podziękujmy wspólnie kapitanowi GKS-u Katowice za wspaniałą karierę.

Klub serdecznie dziękuje Dominikowi za reprezentowanie barw GKS-u Katowice i życzymy wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...