Wiadomości

Autor:redakcja
  26.12.2008 godz. 16:24

Jurij Bierieżko: Bagnoli dałby radę w klubie i kadrze


- Na razie kryzysu finansowego nie odczuwamy w klubie i Superlidze - mówi przyjmujący Dynama Moskwa Jurij Bierieżko. - Pensje otrzymujemy w terminie. Jak będzie dalej nie chcę zgadywać. Myślę jednak, że finansowa sytuacja w świecie w jakiś sposób odbije się na tych zawodnikach, którzy będą podpisywać nowe kontrakty. Umowy o pracę, szczególnie te wysokie, na pewno zostaną zmniejszone.

Trenerem Dynama Moskwa jest Daniele Bagnoli. Mówi się, że chce on prowadzić od 2009 roku reprezentację Rosji. - Bagnoli jest doświadczonym i znakomitym trenerem - powiedział Jurij Bierieżko. - Jest w stanie być trenerem w klubie i reprezentacji. Inna sprawa, że w sbornej musi dojść do pieriestrojki kadrowej. Obecnie w niej jest taka sama sytuacja jak przed rokiem w Dynamie.

W rozgrywkach Superligi Jurija Bierieżkę zawodzi Lokomotiw Nowosybirsk. Moskwiczanin był przekonany, że zespół ten będzie grać lepiej. Z kolei na plus, w jego opinii, spisuje się Fakieł Nowyj Urengoj. - Wpływ na to ma na pewno gra Kevina Hansena - powiedział Jurij Bierieżko. - W Lidze Światowej nie spisywał się gorzej niż Lloy Ball.

Daniele Bagnoli, obok Daniela Castellaniego i Grzegorza Wagnera, znalazł się w trójce finalistów, którzy ubiegają się o stanowisko trenera reprezentacji Polski. Nowego szkoleniowca poznamy 17 stycznia w Warszawie na Gali Siatkarskie Plusy. Swoje kandydatury na konkurs w Rosji można nadsyłać do 19 stycznia.
...
...
...
...
...