Autor:Katarzyna Porębska, foto Trefl Gdańsk
  02.12.2017 godz. 14:02

Sobota z PlusLigą: Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 3:0


Trefl Gdańsk pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:17, 27:25) w meczu dwunastej kolejki PlusLigi. Tym samym gdańszczanie zapisali na swoim koncie dziewiąte zwycięstwo i dopisali cenne trzy punkty. MVP spotkania został wybrany Damian Schulz.

- Wiele teoretycznie słabszych drużyn pokazuje się w tym sezonie z bardzo dobrej strony, więc musimy być przed tym starciem w pełni skupieni. Nasze ostatnie wyniki mnie cieszą, ale nie patrzę na miejsce w tabeli. Jeden punkt mniej i bylibyśmy kilka pozycji niżej - wolimy zachować chłodną głowę – mówił przed sobotnim meczem trener gdańszczan, Andrea Anastasi.

Trefl Gdańsk to spotkanie rozpoczął bez Mateusza Miki, który z powodu kontuzji pauzuje już od kilku meczów. W pierwszym secie do stanu 8:8 zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Nastepnie gdańszczanie dzięki dobrej zagrywce i kontratakowi objęli prowadzenie 12:8. W tej sytuacji Paweł Gradowski, trener BBTS poprosił o czas dla swoich podopiecznych. Przerwa na niewiele się zdała bowiem gospodarze zwiększyli jeszcze swoją przewagę 14:9 i 17:12. Bielszczanie do końca nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu, aby zatrzymać rywali 14:22. Ostatecznie przegrali premierową odsłonę meczu 16:25.

Druga partia to kopia wcześniej. Zawodnicy z Gdańska bardzo szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie 11:8 i 16:11. Wypracowaną przewagę utrzymali do końca. Dominowali nad gośćmi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i tę część meczu wygrali 25:17. Dwudziesty piaty punkt zdobył Wojciech Ferens.

Po dzięsięciominutowej przerwie zespoły rozpoczęły grę od równej gry punkt za punkt. Dopiero w drugie połowie seta Trefl wypracował dwa oczka przewagi 16:14. BBTS Bielsko-Biała nie poddał się i walczył do końca o przedłużenie sobotniej rywalizacji. Objął nawet prowadzenie 21:19, ale chwilę później był już remis 24:24. Nerwową końcówkę graną na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęli gdańszczanie 27:25.

Analiza meczu pkt po pkt: http://pls-web.dataproject.com/Livescore_Adv.aspx?ID=27421

Statystyki meczu: http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1048&mID=27421&Page=S

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...

Newsletter

Sponsor tytularny
Sponsor
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
Sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy