Autor:Katarzyna Porębska, foto CEV
  18.07.2017 godz. 13:32

W środę rozpoczyna się ostatni europejski turniej kwalifikacyjny do MŚ 2018


W środę w belgijskim Kortrijk rozpocznie się ostatni europejski turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. W Belgii opórcz gospodarzy o bilet na mundial powalczy Białoruś, Estonia, Hiszpania, Niemcy i Słowacja. We wspomianych drużynach narodowych zagrają zawodnicy dobrze znani z parkietów PlusLigi, m.in. Sam Deroo, Tomas Rousseaux, Robert Taht, Keith Pupart, Miguel Angel De Amo, Lukas Kampa oraz Marcus Böhme.

Belgowie tegoroczny sezon reprezentacyjny rozpoczęli bardzo dobrze. W Lidze Światowej I Dywizji w ogólnej klasyfikacji zajęli siódme miejsce. Wygrali cztery z pięciu spotkań i niewiele zabrakło, aby awansowali do Final Six. Niestety, porażka w ostatnim meczu z Francją 0:3 przekreśliła ich szansę na wyjazd do brazylijskiej Kurytyby.

- W Lidze Światowej pokazaliśmy, że możemy wygrać z najlepszymi drużynami na świecie, ale nie potrafimy jeszcze zwyciężać w każdym meczu. Znaleźliśmy się w gronie ośmiu najlepszych drużyn I Dywizji, więc jesteśmy zadowoleni z wyników. Oczywiście bardzo chcieliśmy zagrać w Final Six. Dla naszego zespołu byłaby to okazja zmierzyć się z najlepszymi drużynami na świecie. Przy okazji moglibyśmy wiele się nauczyć - powiedział Tomas Rousseaux, przyjmujący reprezentacji Belgii i nowy zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn.

Jeszcze przed rozpoczęciem EUROVOLLEY POLAND 2017, które jest imprezą docelową dla wszystkich wymienionych reprezentacji, z pominięciem Białorusi, drużyny czeka kolejne, ważne sportowe wyzwanie. Od 19 do 23 lipca w Kortrijk zostanie rozegrana ostatnia, trzecia runda europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata. Oprócz gospodarzy o bilet na mundial powalczy reprezentacja Białorusi, Estonii, Hiszpanii, Niemiec i Słowacji.

Awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Bułgarii i we Włoszech wywalczy tylko jedna z wyżej wymienionych drużyn.

Były trener męskiej reprezentacji Waldemar Wspaniały podkreśla, że duży wpływ na grę gospodarzy będzie postawa Sama Deroo, przyjmującego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. - W zespole mistrza Polski pokazał jak jest ważnym zawodnikiem. Kończył wiele ważnych piłek, nagradzany był statuetkami MVP - powiedział Waldemar Wspaniały.

Program III rundy do MŚ:
19 lipca, środa
godz. 15.00 Belgia - Słowacja
godz. 17.30 Hiszpania - Niemcy
godz. 20.00 Białoruś - Estonia

20 lipca, czwartek
godz. 15.00 Słowcja - Niemcy
godz. 17.30 Belgia - Bialoruś
godz. 20.00 Estonia - Hiszpania

21 lipca, piątek
godz. 15.00 Białoruś - Słowacja
godz. 17.30 Hiszpania - Belgia
godz. 20.00 Niemcy - Estonia

22 lipca, sobota
godz. 15.00 Białoruś - Hiszpania
godz. 17.30 Słowacja - Estonia
godz. 20.10 Belgia - Niemcy

23 lipca, niedziela
godz. 15.30 Hiszpania - Słowacja
godz. 18.00 Niemcy - Białoruś
godz. 20.40 Estonia - Belgia

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...