Autor:Ilona Kobus, foto JW
  28.03.2017 godz. 17:38

Wtorek z PlusLigą: GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 2:3


Wielkie siatkarskie derby Śląska zgromadziły w Spodku pięć tysięcy kibiców. GKS Katowice, który walczy o utrzymanie 9. miejsca w klasyfikacji przegrał z bijącym się o 4. pozycję Jastrzębskim Węglem, po emocjonującym, pięciosetowym widowisku. MVP: Lukas Kampa.

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej GKS Katowice i Jastrzębski Węgiel stanęły przed sporym wyzwaniem - twardą batalię o ligowe zdobycze rozegrały w katowickiej mekce siatkówki, której klimat mocno sprzyja rywalizacji, ale też, nieobytych z halą może przytłoczyć. W inauguracyjnej partii gorącą atmosferę lepiej znieśli przyjezdni, ale potem walka rozgorzała na dobre.

Obydwa zespoły desperacko wręcz potrzebują punktów, choć każdy z nich mierzy w zupełnie inny cel. GKS-owi zgarnięcie pełnej puli pozwoliłoby umocnić się na dobrym, dziewiątym miejscu w tabeli. Jastrzębianie z kolei, przy wygranej za trzy oczka obroniliby lokatę w najlepszej czwórce rozgrywek i już we wtorek otworzyliby sobie drogę do walki o medale. Ostatnim akordem sezonu zasadniczego w ich wykonaniu będzie bowiem spotkanie z bardzo przeciętnie spisującą się Łuczniczką Bydgoszcz. GKS z kolei pojedzie po punkty do stolicy. Podział punktów zadowolił jednych i drugich, chociaż goście z Jastrzębia-Zdroju na pewno czuli po spotkaniu niedosyt.

Widowisko w katowickim Spodku, choć przegrane przez gospodarzy, dostarczyło kibicom sporo emocji i siatkówki na dobrym poziomie. Miejscowi po raz kolejny pokazali twarz wielkich wojowników. Mimo iż przegrywali rywalizację 0:2, zdołali doprowadzić do tie breaka. Obydwie drużyny zakończyły mecz z bardzo dobrą skutecznością w ataku - GKS osiągnął 51%, a Jastrzębski Węgiel 59%.

 

Relacja ounkt po punkcie: http://pls-web.dataproject.com/Livescore_Adv.aspx?ID=26794

Statystyki meczu:http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1040&mID=26794&Page=S

 

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...
...