Autor:Ilona Kobus, foto JW
  30.11.2016 godz. 17:51

Środa z PlusLigą: Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 2:3


Cuprum Lubin sąsiaduje z Jastrzębskim Węglem w ligowej tabeli, dlatego wynik środowego spotkania był niezwykle ważny dla obydwu drużyn. Jastrzębianie nie zdołali utrzymać zwycięskiej passy i lubinianie tracą do nich już tylko dwa punkty. Środowa konfrontacja była sentymentalnym powrotem na Śląsk Piotra Haina, który w poprzednim sezonie bronił pomarańczowych barw.

Kolejny były zawodnik odwiedził Jastrzębie-Zdrój. Po Michale Masnym z LOTOSU Trefl Gdańsk, tym razem przyszłą kolej na Piotra Haina, który spędził w Jastrzębskim Węglu poprzedni sezon. Masny został pokonany przez byłą drużynę, ale Hain mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Podobnie jak w spotkaniu z LOTOSEM, w wyjściowym składzie Jastrzębskiego Węgla zagrał Patryk Strzeżek. Maciej Muzaj ma problem z barkiem. Nie jest to poważny uraz, ale zawodnik wciąż odczuwa lekki ból i sztab szkoleniowy zdecydował się nie ryzykować. Od początku mecz układał się jastrzębianom jak po grudzie, wyglądali jakby zaskoczyła ich bardzo dobra postaw przeciwników. Dwie pierwsze partie skończyły się dopiero po batalii na przewagi, w trzeciej stało się coś kompletnie niezrozumiałego - po dziesięciominutowej przerwie siatkarze z Lubina jakby zapomnieli na czym polega siatkówka i dopiero w dziesiątej akcji seta zdołali zdobyć pierwszy punkt (9:1). Potem już nie byli w stanie odrobić strat. Z kolei w czwartej części gry błędy zaczęli popełniać miejscowi i to Cuprum zbudował wysoką przewagę, doprowadzając do remisu w spotkaniu, który chwilę później zamienił na zwycięstwo. Pomarańczowi ponieśli trzecią porażkę w trwajacym sezonie, ale utrzymali 4. lokatę w klasyfikacji.

MVP: Robert Taht

Relacja punkt po punkcie:http://pls-web.dataproject.com/Livescore_Adv.aspx?ID=26644

Statystyki meczu: http://pls-web.dataproject.com/MatchStatistics.aspx?ID=1040&mID=26644&Page=S

 

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...