Autor:KP, ZAKSA
  01.07.2016 godz. 10:59

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle skompletowała skład na sezon siatkarski 2016/2017


ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrz Polski w sezonie 2016/17 dzisiaj ogłosiła, że zamknęła skład drużyny na nadchodzący sezon. Aleksander Maziarz jako ostatni podpisał kontrakt z zespołem z Opolszczyzny.

W przyszłym sezonie do drużyny dołączy Mateusz Bieniek, który zagra na pozycji środkowego a w mistrzowskim składzie pozostaną: Paweł Zatorski, Kevin Tillie, Dominik Witczak, Łukasz Wiśniewski, Patryk Czarnowski, Grzegorz Bociek, Grzegorz Pająk, Rafał Buszek, Dawid Konarski, Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Korneliusz Banach , Sam Deroo, Kamil Semeniuk, Aleksander Maziarz i Bartosz Jastrowicz.

Drużynę poprowadzi trener Ferdinando de Giorgi wspierany przez asystentów: Oskara Kaczmarczyka i Michała Chadałę. Za przygotowanie fizyczne odpowiada trener Piotr Pietrzak, fizjoterapeuci to Paweł Brandt i Remigiusz Koteluk. Na stanowisku statystyka pracę rozpocznie Iwo Wagner, a obowiązki menadżera drużyny niezmiennie pełni Tomasz Drzyzga.

- Najczęściej artykułowanym oczekiwaniem jest utrzymanie mistrzowskiego składu i to generalnie nam udało – podsumowuje prezes Klubu ZAKSA, Sebastian Świderski. – Podpisaliśmy kontrakty i zagramy w składzie, który ma za sobą fantastyczny sezon, a przed sobą jeszcze większe wyzwanie – obronę tytułu i walkę w Lidze Mistrzów. To będzie wymagający czas ze względu na ilość meczów do rozegrania, gdzie sama PlusLiga powiększa się do szesnastu zespołów. Do tego dochodzą rozgrywki europejskie, a celem jest również udział w turnieju Final Four. Przed trenerami opracowanie strategii i utrzymanie dobrej kondycji psycho-fizycznej drużyny, przed zawodnikami wymagające treningi i spotkania. Wiele w ramach profilaktyki będą mieli do zrobienia fizjoterapeuci – wylicza prezes ZAKSY.

I dodaje na koniec – Jesteśmy nastawieni na utrzymanie wysokiego poziomu gry, mierzymy do podium i liczymy, że sponsorzy i kibice wraz z drużyną podejmą rękawicę współtworząc wspaniałe widowiska sezonu 2015/16.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...