Autor:redakcja, azspw.com
  16.01.2016 godz. 13:09

Krzysztof Wierzbowski ponownie w AZS Politechnice Warszawskiej


Krzysztof Wierzbowski zasilił drużynę AZS Politechniki Warszawskiej. Dwudziestosiedmioletni przyjmujący podpisał ze stołecznym klubem kontrakt, który obowiązywać będzie do końca sezonu 2015/2016.

Wierzbowski ma w Politechnice zastąpić Pawła Halabę, który ze względu na kontuzję stawu skokowego nie może pomóc drużynie. - Krzysiek ma wypełnić lukę po Pawle. A kiedy Paweł wróci do zdrowia, rywalizacja o miejsce w składzie na pozycji przyjmującego będzie bardzo ciekawa. Mamy przecież jeszcze Guillaume'a Samikę, Jakuba Radomskiego i Łukasza Łapszyńskiego. Zdrowa konkurencja wszystkim wyjdzie na dobre - powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej SA.

Krzysztof Wierzbowski grał już w AZS Politechnice Warszawskiej. Bronił jej barw w latach 2010-2013, a w sezonie 2012/2013 pełnił nawet funkcję kapitana. W 2012 roku wywalczył z Inżynierami srebrny medal w rozgrywkach Challenge Cup, co jest jednym z jego największych siatkarskich sukcesów. - Po udanych występach w naszej ekipie Wierzbowski trafił do LOTOSU Trefla Gdańsk, gdzie grał przez dwa lata. Sezon 2015/2016 rozpoczął natomiast w Effectorze Kielce. Z powodów rodzinnych rozwiązał jednak kontrakt i wrócił do stolicy. Żeby nie stracić formy, trenował z naszym zespołem. Trener Jakub Bednaruk znalazł dla niego miejsce i tak oto podpisaliśmy umowę - poinformował Bańcerowski.

W AZS Politechnice Warszawskiej Krzysztof Wierzbowski grać będzie z numerem 15 na koszulce.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...
...
...