Autor:redakcja, fot. Agnieszka Derlatka
  07.03.2015 godz. 14:28

PGE Skra - LOTOS Trefl 2:3

PGE Skra Bełchatów przegrała z LOTOS-em Treflem Gdańsk 2:3 (25:22, 30:32, 25:21, 22:25, 10:15) w pierwszym półfinałowym meczu fazy play off PlusLigi. MVP Murphy Troy. W serii do trzech zwycięstw LOTOS Trefl objął prowadzenie 0-1. Następny mecz odbędzie się 14 marca w Gdańsku.

W pierwszym secie gra długo była wyrównana. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 16:15. W ostatnim fragmencie gry uwidoczniła się przewaga bełchatowian. Było m.in. 22:18 oraz 23:21. W całej partii goście popełnili dziesięć błędów i to była jedna z przyczyn ich porażki w tym fragmencie. W końcówce nie wytrzymało ich przyjęcie.

LOTOS Trefl prowadził już 17:10 i mało kto przypuszczał, że dojdzie do tak dramatycznej i emocjonującej końcówki. Gospodarze wyrównali na 23:23 i mieli pierwszą piłkę setową 24:23. Dobrze pokazał się w tym fragmencie meczu Maciej Muzaj. Mateusz Mika skończył akcję na 24:24 i po twardej walce seta wygrali goście.

Trzeciego seta gospodarze pewnie wygrali. Oba zespoły popełnili mało błędów i zaprezentowali wysoką skuteczność w ataku. Losy czwartej partii rozstrzygnęły się w końcówce. Po słabszym okresie gry blokiem bełchatowianie poprawili ten element, a po trzech świetnych zagrywkach Wlazłego wyszli na prowadzenie 21:20. Jednak w następnych akcjach główną rolę zagrał Murphy Troy. Trzy atomowe serwisy dały jego drużynie zwycięstwo w czwartym secie.

W decydującej części meczu skuteczniejsi byli goście, którzy z zimną krwią wykorzystywali błędy bełchatowian.