Wiadomości

autor: redakcja, utworzono: 16 październik 2013 , 21:52, komentarzy: 173

Asseco Resovia z Superpucharem

Asseco Resovia Rzeszów wygrała w Poznaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:2 (22:25, 25:19, 25:23, 21:25, 15:13) w meczu o Enea Super Puchar w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala zdobyli pierwsze trofeum w tym sezonie. Zwycięski zespół otrzymał nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Dawid Konarski. Otrzymał on czek na sumę 5 tysięcy złotych. Nagrodę atakującemu Asseco Resovii wręczył Przewodniczący Rady Nadzorczej PLPS S.A. Andrzej Gołaszewski.

Dwa najlepsze zespoły poprzedniego sezonu rozegrały bardzo dobre spotkanie. Kibice opuszczali halę Areny w dobrych nastrojach. W tym meczu było praktycznie wszystko. Emocjami można obdzielić kilka innych wydarzeń siatkarskich. Przy stanie 24:22 w trzecim secie awaria oświetlenia przerwała rywalizację. Półgodzinna przerwa nie wybiła z gry obu zespołów.

- Wielkie gratulacje dla Rzeszowa. Początek sezonu i mecz mógł się podobać. Chyba mało kto sądził, że będzie to takie widowisko. Każdy chciał wygrać, ale zwycięzca mógł być tylko jeden - powiedział przyjmujący ZAKSY Michał Ruciak. Bardzo dobrze w zespole z Kędzierzyna-Koźla zagrał Dominik Witczak, który miał wysoki procent skuteczności w ataku.

Przed rokiem w Częstochowie w meczu o Superpuchar PGE Skra Bełchatów wygrała z Asseci Resovią Rzeszów 3:0.

Asseco Resovia: Drzyzga, Konarski, Perłowski, Nowakowski, Veres, Achrem, Ignaczak (l) oraz Schoeps, Lotman, Tichacek; ZAKSA: Zagumny, Witczak, Gladyr, Wiśniewski, Kooy, Ruciak, Gacek (l) oraz Możdżonek, Pilarz, Bociek, Lewis.