Autor:IG, fot. FIVB
  15.06.2014 godz. 19:29  |   260

LŚ: Polska – Włochy 3:1

Reprezentacja Polski pokonała Włochów 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:15) w Lidze Światowej. Był to drugi mecz „biało-czerwonych” na własnym terenie.

Podopieczni Stephane Antigi świetnie rozpoczęli to spotkanie i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili juz 8:2. Włosi mieli problemy z kończeniem ataków i przewaga Polaków utrzymywała się do drugiej części seta. W końcówce przyjezdni nieco odrobili straty, a po stronie polskiej pojawiło się kilka błędów, ale ostatecznie tą partię wygrali „biało-czerwoni” do 22.

W kolejnej odsłonie meczu znów toczyła się wyrównana walka. Reprezentanci Italii mieli już trzypunktową przewagę, ale „biało-czerwoni” zdołali odrobić straty i zwyciężyli 25:23. W trzecim secie sytuacja na boisku zmieniła się – Włosi zaczęli lepiej sobie radzić w ataku, natomiast po stronie polskiej zdecydowanie spadła skuteczność w tym elemencie. Lepsza gra podpiecznych Mauro Berruto zaowocowała wygraną w tej partii. Czwarty set należał już jednak do „biało-czerwonych”, którzy szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi i nie oddali jej już do samego końca zwyciężając do 15. Świetnie w polu zagrywki zaprezentowali się Karol Kłos i Andrzej Wrona, których serwisy sprawiały olbrzymie trudności włoskiemu zespołowi.

Najwięcej punktów w polskiej ekipie zdobył Mateusz Mika – 23. Po stronie Włoch najlepiej punktującym był Luca Vettori, który zapisał na swoim koncie 21 „oczek”. Po dzisiejszej wygranej Polacy przesunęli się na drugie miejsce w tabeli grupy A.

Polska – Włochy 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:15)

Polska: Karol Kłos, Andrzej Wrona, Fabian Drzyzga, Mateusz Mika, Rafał Buszek, Mariusz Wlazły, Paweł Zatorski (libero) oraz Bartosz Kurek, Dawid Konarski, Łukasz Żygadło
Włochy:  Matteo Piano, Filippo Lanza, Luca Vettori, Luigi Randazzo, Michele Baranowicz, Simone Buti, Andrea Giovi (libero) oraz Gabriele Maruotti, Giulio Sabbi, Antonio Corvetta, Thomas Beretta, Massimo Colaci