Autor:redakcja
  18.05.2014 godz. 18:14  |   306

Kwalifikacje ME: Polska - Słowenia 3:1


Polska pokonała we Wrocławiu Słowenię 3:1 (25:15, 26:24, 23:25, 25:21) w meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy w 2015 roku.

Polscy siatkarze dwa poprzednie spotkania z Macedonią i Łotwą wygrali po 3:0. Za tydzień gospodarzem drugiego turnieju będzie Słowenia. Najlepszy zespół z tej grupy awansuje do przyszłorocznego czempionatu. Drugi zagra w barażach.

Błąd Polaków oraz dobrze spisujący się na słoweńskim środku Alen Pajenk dały naszym rywalom dwa punkty przewagi na początku pierwszej partii spotkania. Biało-czerwoni szybko zdołali doprowadzić do remisu, a efektowny blok Michała Kubiaka do pierwszej przerwy technicznej 8:7. Od tego momentu gra zaczęła układać się po myśli polskiego zespołu. Przy stanie 12:9 o czas poprosił szkoleniowiec Słowenii Luka Slabe. Polacy bardzo dobrze spisywali się w obronie, a Fabian Drzyzga często grał środkiem co przynosiło pożądany efekt 25:15.

Początek kolejnej partii znowu nie należał do naszych zawodników. Złe przyjęcie zmusiło trenera Stephana Antigę o wzięcie czasu 3:6. Nieudana zagrywka Bartosza Kurka dała jeszcze większą przewagę Słoweńcom 4:8. Na boisku Kurka zastąpił Michał Winiarski. Przy zagrywce polskiego rozgrywającego biało-czerwoni doprowadzili do remisu 16:16. Słowenia zagrała znakomicie w bloku i pod nogi naszych zawodników wróciły trzy piłki 17:20. W końcówce trener Antiga dokonał podwójnej zmiany i na boisku pojawili się Grzegorz Bociek oraz Paweł Zagumny. I właśnie mocne zagrywki polskiego atakującego przyczyniły się do tego, że z parkietu zwycięsko w tej partii schodzili biało-czerwoni 26:24.

Pierwsze akcje trzeciej partii znowu należały do gości. Po ataku Klemena Cebulja zawodnicy schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 5:8. Polacy powoli niwelowali straty, a kiedy w polu serwisowym pojawił się Mariusz Wlazły na tablicy wyświetlił się wynik remisowy 12:12. Od tego momentu na parkiecie toczyła się zacięta i wyrównana walka. Ostatnie słowo należało do Alena Pajenka. Słowenia wygrała do 23.

Po zmianie stron nadal toczyła się wyrównana gra. Na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzili 8:6. Dobre zagrywki Mariusza Wlazłego oraz skuteczny blok Kłosa i Zagumnego dały biało-czerwonym prowadzenie 15:10. Podopieczni trenera Stephana Antigi do końca odsłony ani na chwilę nie dali dojść do głosu rywalom. Mecz zakończył blok Michała Kubiaka.

Polska: Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Ruciak, Michał Winiarski, Grzegorz Bociek, Paweł Zagumny; Słowenia: Alen Pajenk, Mitja Gasparini, Danijel Koncilja, Tine Urnaut, Gregor Ropret, Klemen Cebulj, Jani Kovacic (libero) oraz Miha Plot, Uros Pavlovic, Jan Pokersnik, Dejan Vincic

 

Komentarze

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Ew@ | 23.05.2014, 21:06 [83.28.11.*]
Antiga robi na siłę szóstkę z kumpli z byłych lub obecnych zawodników Skry
2
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~marek | 20.05.2014, 12:04 [83.13.62.*]
aniga super
4
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Raptus | 19.05.2014, 21:53 [89.77.209.*]
Przy obecnej dyspozycji Winiara i Kurka brak Kubiaka to dramat
2
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~xoxo | 19.05.2014, 20:46 [83.27.198.*]
Kubiak ma złamaną prawą rękę.
4
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~sop | 19.05.2014, 19:51 [83.6.112.*]
~kibic skry tylko chyba punkt po punkcie;/ nie ma transmisji w ogóle.Dziwna sprawa,takie mecze powinni transmitować,pewnie uważają że nie są ważne.
2
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~kibic skry | 19.05.2014, 19:31 [178.36.130.*]
kto wie, czy w internecie będzie mozna obejrzeć rewanżowe mecze? może jakieś stacje radiowe?
3
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~didi | 19.05.2014, 17:54 [82.160.148.*]
Kubiak ma kontuzję. Wiecej na stronie przegladu sportowego.
7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~xD | 19.05.2014, 17:25 [87.199.23.*]
~kasia, serio nie wiesz czemu nie ma Łukasza? Przecież on cały sezon nie grał, ledwo wrócił do treningów.
-10
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~kasia | 19.05.2014, 16:51 [83.5.34.*]
nie uważacie że lata świetnosci Gumy już przemijają? A jak myslicie, czemu nie ma Żygadło? :(
-3
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~sdd | 19.05.2014, 16:44 [95.49.160.*]
Na dzień dzisiejszy najlepsi w kadrze to Zagumny i Kubiak dziękuje odwidzenia
15
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~ldz | 19.05.2014, 13:32 [31.182.147.*]
przesadzacie z tym Zatorem. Wiadomo, że w obronie ani nie jest Igłą, ani Wojtaszkiem, jego główny atut to dobre stabilne przyjęcie. Ale jak sobie obejrzycie skrót wczorajszego meczu na stronie polsatusport i skupicie się tylko na nim to zobaczycie ile piłek wyłapał (a przecież to tylko skrót i po kilka akcji z każdego seta). No chyba że "wyłapał piłkę" oznacza tylko spektakularne obrony tuż pod bandami, no to fakt, słabo słabo.
13
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~xxx | 19.05.2014, 11:14 [195.88.144.*]
Ostatni sezon w Skrze Winiar też miał dość słaby, potem w kadrze nie błyszczał. Sezon w Rosji tylko pogłębił jego niemoc.
6
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Stefan | 19.05.2014, 10:22 [178.42.57.*]
Mecz może nie był rewelacyjny ale 3 punkty są i awans jest bo nie wierze w straty punktów z Macedonią i Łotwą a te 6 punktów starczą. Drzyzga zaś w moim przekonaniu musi grać ponieważ w perspektywie mamy olimpiadę a raczej mało prawdopodobne aby 40 letni prawie Guma grał jeszcze wtedy w kadrze
20
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Ew@ | 19.05.2014, 09:13 [83.31.67.*]
Zawsze uważałam ze Winiarski był jednym z najlepszych przyjmujących a teraz chyba najgorszy. Ja go tym meczu nie widziałam on po prostu nie istniał. Odkąd Kurek i Winiar grali u Ruskich zaczęli słabo grać. Dobrze ze Kubiak nie zdecydował iść do Ruckich bo kolejnego przyjmującego by nam zepsuli.
17
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~kibic skry | 19.05.2014, 08:39 [195.205.14.*]
a ja dziękuję Antidze i zawodnikom, że zagrali rozsądnie, zdobyli 9 punktów i za tydzień mogą zapomnieć o kwalifikacjach. Zadanie domowe odrobione. Później prosimy o super plan dochodzenia poszczególnych zawodników do optymalnej formy. To nie takie proste, ale sądzę, ze trenerzy dobrze to obmyślili. Dziękuję za miły weekend.
12
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Kika | 19.05.2014, 08:32 [5.172.246.*]
banan5005
Dlatego ja uważam,że powinniśmy spróbować gry na dwóch libero,zwłaszcza biorąc pod uwagę,że u nas czwarty przyjmujący i tak niewiele wnosi.
Co do formy chłopaków,dajcie spokój jakby teraz grali super to też by było źle,są dopiero od 2 tygodni na zgrupowaniu, dajmy im i Stefanowi czas.
15
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~lukkop | 19.05.2014, 00:38 [178.43.214.*]
Kurek słynie z zasięgu, więc może uderzać na siłę nad każdym blokiem, teraz jest kompletnie bez formy.
27
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~picassojerzy | 19.05.2014, 00:33 [80.254.148.*]
Ludzie ! Po ciężkim sezonie trenowali pod wodzą nowego trenera 2 tygodnie.
Zagrali bardzo rozumnie, świetnie jak nigdy w obronie. Jasne że dyspozycja nie jest najlepsza ( szczególnie Kurek, Winiarski ) Spokojnie wygrali i bardzo dobrze. Ich czas i forma ma nadejść jesienią i oby tak było.
8
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~............ | 19.05.2014, 00:19 [178.219.28.*]
Kurek zawszę ściągał piłkę tutaj widać że u niego niema takiej świeżości sa filmiki na neci jak bije bolca w meczu on zawsze pilke ściągał
-4
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji