Autor:Katarzyna Porębska
  07.09.2013 godz. 17:57  |   71

Memoriał Wagnera: drugie zwycięstwo polskich siatkarzy


Polska pokonała w Płocku Niemcy 3:0 (25:19, 25:21, 25:19) w drugim meczu Memoriału Huberta Wagnera w Płocku. W piątek na inaugurację turnieju biało-czerwoni zwyciężyli 3:1 i bez straty punktu prowadzą w tabeli. W niedzielę gospodarze zagrają z Rosją.

Początek spotkania był pomyślny dla biało-czerwonych. Dobre zagrywki Łukasza Wiśniewskiego dały biało-czerwonym prowadzenie (4:1). Dobra gra w bloku i obronie dała Polakom prowadzenie na pierwszym czasie (8:5). Po przerwie podopieczni Andrei Anastasiego kontynowali swoją dobrą grę. Jednak Niemcy nie złożyli broni. Dobre zagrywki i ataki György Grozera dały im remis (12:12). Jednak biało-czerwoni jak szybko stracili przewagę punktową, tak szybko znowu ją odrobili. Ataki Bartosza Kurka i szczelne bloki Piotra Nowakowskiego dały im prowadzenie (16:12).  Polacy do końca utrzymali wysoki poziom i pewnie zwyciężyli w pierwszej partii (25:19). Ostatni punkt zdobył Wiśniewski posyłając asa.

Dset od początku był bardzo wyrównany. Oba zespoły grały punkt za punkt do stanu (5:5). Potem inicjatywę na boisku przejęli gospodarze turnieju. Dobre zagrywki i ataki z drugiej linii Michała Kubiaka dały Polakom na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie (8:5). W dalszej części seta biało-czerwoni nie zwolnili tempa. Konsekwentnie realizowali swoje założenia techniczne. Na drugiej pauzie podopieczni Andrei Anastasiego utrzymali trzypunktowe prowadzenie. W końcówce drugiego seta świetną serią zagrywek popisał się Wojciech Włodarczyk, który przypieczętował zwycięstwo w tej części meczu (25:21).

Trzeciego seta reprezentacja Niemiec rozpoczęła z trzema zmianami. Na boisku pojawili się Tischer, Collin i Tille. Zmiana okazała się dobrym posunięciem, bowiem Niemcy od początku toczyli równą walkę z Polakami. Na pierwszym czasie przegrywali zaledwie (7:8). Po czasie obie drużyny grały punkt za punkt. Na drugiej przerwie jednopunktowe prowadzenie objęli Polacy, po udanym ataku Jakuba Jarosza z prawego skrzydła. Biało-czerwoni pomimo nerwowej końcówki zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli w trzecim secie (25:19) i całe spotkanie 3:0. Spotkanie zakończył as serwisowy Kurka. Było to drugiego zwycięstwo Polaków w turnieju.

Na zakończenie XI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera o 12.00 Holandia zagra z Niemcami, a 14.30 Polska z Rosją. 

Polska - Niemcy 3:0 (25:19, 25:21, 25:19)

Polska: Nowakowski, Kurek, Jarosz, Wiśniewski, Kubiak, Żygadło, Zatorski (libero) oraz Wojtaszek, Włodarczyk; Niemcy: Fromm, Kaliberda, Böhme, Grozer, Kampa, Broshog, Steuerwald (libero) oraz Höhne, Tille, Tischer, Collin, Schöps.

 
 
Do listy

Komentarze

Wybrane komentarze    

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

 
   
0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~kdsietro | 13.09.2013, 17:12 [137.175.14.*]
うちの専門家のサービスをすべて記載されている理想と素晴らしいプレミアム健康素材ここで発生します。最後に著しいバッジはこれらの
 
    (Ilość banów: 7)
4
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Bhoy67 | 08.09.2013, 12:51 [83.25.149.*]
YCHU, nie wiem jak można krytykować Żygadłę po tym co grał wczoraj. I żeby dzisiaj wieczorem nie było "a nie mówiłem"- dzisiaj gramy z Rosją gdzie sześciu Rusków będzie napadać naszych z zagrywki z ogromną siłą i jeśli nasi przyjmujący sobie z tym nie poradzą to do nich będzie trzeba mieć pretensje, a nie do Żygadły, który nie będzie miał możliwości rozgrywać tylko wystawiać. Z Niemcami przyjęcie mieliśmy dobre i Łukasz znakomicie się zaprezentował ;) Przede wszystkim wreszcie grał środkiem :)
 
    (Ilość banów: 7)
3
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Bhoy67 | 08.09.2013, 12:47 [83.25.149.*]
Z góry zaznaczam, że nie mówię tego o normalnych, więc bez urazy ;)
Tak patrzę na ostatni komentarz mańka i widzę czerwone "-9". Tak sobie teraz pomyślałem, 2 miesiące temu przy tym komentarzu widniałaby zielona cyferka... pewnie co najmniej 10 ^^ Po dwóch zwycięstwach dzisiaj obrońców AA przybyło. I ciekaw jestem co dziś mają do powiedzenia ci co tak atakowali Anastasiego podczas Ligi Światowej... Ze skrajności w skrajność.
 
   
1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Bolo | 08.09.2013, 12:27 [31.11.184.*]
Ychu- Akurat Zagumnemu w obecnej formie do rozegrania Żygadły jak w ostatnim meczu to jest daleko. Rozegranie było znakomite, na ono było widacć, ile Kampie i Tsherowi brakuje do naszego rozgrywającego - różnica klasy. O ile Żygi zachowa formę, o rozegranie byłbym spokojny.
 
   
6
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~stal stalowa wola | 08.09.2013, 09:35 [84.38.85.*]
bardzo dobra gra naszych wszyscy się b.dobrze uzupełniają. Zator świetnie , Boćiek , Jarosz też zaczyna odpalać , Włodarczyk świetnie za Ruciaka na zagrywkę , Bartek wraca do formy wszyscy jest na dobrej drodze. Nagle klimat w drużynie się zmienił i bardzo dobrze.
 
   
-11
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~YCHU ~~ | 08.09.2013, 05:32 [80.50.121.*]
Jarosz jest cienki ,tak samo Mozdzonek .Zygadło to z dokładnoscia wystawy nie grzeszy ,szkoda ze Guma na euro nie jedzie .jest jeszcze troche do poprawy a w ktorym miejscu jestesmy pokaze mecz z ruskimi
 
   
5
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~sop | 07.09.2013, 23:04 [178.42.224.*]
Dla zaintersowanych GP na żużlu:
1.Hampel
2.Tai
3.Gollob
 
   
18
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Michał | 07.09.2013, 22:54 [95.160.130.*]
Dzisiaj po raz pierwszy od dłuższego czasu pomyślałem, że nasi siatkarze mogą całkiem dobrze pokazać się na ME i że medal jest na prawdę realny! To jest ta drużyna, którą chciałbym oglądać zawsze, a której ciągle brakowało! Widać jak się cieszyli grą, na prawdę miło było to wszystko oglądać. No i plusem jest to, że w końcu się uśmiechają na boisku, atmosfera w zespole z pewnością uległa poprawie! :)
 
   
13
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~blackwidow | 07.09.2013, 22:26 [109.196.92.*]
Nie jestem fanką AA. też nie podobają mi się jego niektóre decyzje. Ale ja nie gram, grają siatkarze. Skoro oni mu wierzą i ufają, to muszę się z tym pogodzić. Dla mnie najważniejsze, że barman w końcu wyleciał. Atmosfera w drużynie lepsza, co widać. Zobaczymy jutro. Póki co wygląda to ok.
 
   
-12
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~maniek | 07.09.2013, 22:19 [89.76.145.*]
Co tu nagle tyle zwolenników Anastasiego.Beznadziejny trener,ktory szczyt formy przygotowuje na mało znaczące imprezy.Nie daj boże brązowy medal na ME,bo to uratuje mu posadę.Jak taki dobry niech zdobędzie złoto jak nie wynocha do Włoch.
 
   
20
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Paula | 07.09.2013, 22:17 [91.240.29.*]
wreszcie wracamy do swojego stylu gry :) świetna gra w obronie, bloku, zagrywce no i w ataku też nieźle :) Zatorski & Wojtaszek- miód malina obrona :) Wiśnia- świetny występ po kontuzji, Kurek widać ze też dochodzi do formy, Kubiak b. dobra dyspozycja, atak też się dużo poprawił wczoraj świetny Bociek, a dziś też poprawny Jarosz :) No i Żygadło znów odzyskał pewność gry z naszymi środkowymi, rozrzuca blok, mądrze dzieli piłką i jest bardzo aktywny w obronie co bardzo cieszy :) Będzie dobrze :)
 
    (Ilość banów: 7)
24
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
kibic07 | 07.09.2013, 22:15 [83.6.59.*]
tylko 59 opinii? a jak byśmy przegrali byłoby 500 chwalić nie ma komu ale krytykować to każdy się znajdzie? Gratulacje chłopaki! dajcie jutro popalić Rosjanom
 
   
0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~blackwidow | 07.09.2013, 22:10 [109.196.92.*]
sorry wpis poniżej nie to forum ;)
 
   
10
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~blackwidow | 07.09.2013, 22:09 [109.196.92.*]
Jak dziewczyny będą dalej grały tak jak dzisiaj, to one przywiozą z tych ME medal.
 
   
20
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~janek | 07.09.2013, 21:49 [31.0.143.*]
Po wywaleniu Zbysia widać jak poprawiła się atmosfera w reprze, doskonałym przykładem jest Żygadło.. Widać że cienias zbysiu psuł wszystko i dlatego chlopaki nawet grac przy nim nie chcieli...
 
   
14
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~blackwidow | 07.09.2013, 21:23 [109.196.92.*]
maniek
Nie truj.
 
   
-27
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~maniek | 07.09.2013, 21:22 [89.76.145.*]
Jeden Zbysio do odstrzału to za mało.Trzeba wywalić Anastasiego i powołać Wlazłego.Dopiero wtedy mogą być sukcesy.Prawdopodobnie Anastasi spodziewa się klęski na ME i teraz odpuścił treningi siłowe by nasi grali na świeżości i osiągnęli chociaż sukces na Memoriale.Zawsze potem będzie mógł zwalić na siatkarzy,że nie wytrzymali psychicznie.Historia lubi się powtarzać.Mnie sukces na memoriale nie interesuje podobnie jak zesłoroczna LS.
 
   
14
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~blackwidow | 07.09.2013, 21:18 [109.196.92.*]
Jeżeli jest prawdą to co chłopaki mówią i jeszcze im forma wzrośnie, to obawiam się, że "parkiet" na hali w Gdańsku/Sopocie może tych gwoździ nie wytrzymać ;).
 
   
16
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~sop | 07.09.2013, 21:05 [83.31.122.*]
Nie ma Zbysia jest radość z gry jak w latach poprzednich, większa pewność, atmosfera. To wygląda już całkiem dobrze!
 
   
13
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~kibic | 07.09.2013, 20:59 [83.7.13.*]
dobrze, że sie podniesli z dołka wierze ze na ME bd dobrze ! dumna po zwycięstwie wierna po porażce !
...
...
...
...

Newsletter

sponsor tytularny
sponsorzy
partnerzy
media