Autor:redakcja
  12.02.2013 godz. 18:42  |   39

Delecta przed Pucharem Challenge i play-offami


Delecta wygrała fazę zasadniczą PlusLigi. W ostatnim meczu pokonała w Olsztynie Indykpol AZS 3:0. W pierwszej rundzie play-off spotka się z LOTOS-em Treflem Gdańsk.

- Zagraliśmy dobrą siatkówkę - mówił po spotkaniu w Olsztynie środkowy bydgoskiej drużyny, Tomasz Wieczorek, cytowany na stronie internetowej klubu. - Myślę, że o wygranej zadecydowało wiele elementów. Przede wszystkim to, że byliśmy skoncentrowani. Nie wpłynęło na nas to, że byliśmy liderem w rundzie zasadniczej. Parę błędów się przydarzyło, ale wygraliśmy 3:0 i to jest ważne.

To była bardzo udana faza zasadnicza w wykonaniu bydgoskiej drużyny. Delecta wygrała 14 meczów, zwyciężając z każdym z zespołów „wielkiej czwórki”. Jako jedyna dwukrotnie pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.

- Runda zasadnicza była na pewno bardzo ciekawa. Padło dużo różnych, niespodziewanych wyników. Przygotowujemy się teraz do play-offów i mam nadzieję, że będzie równie ciekawie - przyznał Tomasz Wieczorek. - Jeszcze nigdy przed startem decydującej fazy rozgrywek, nie byliśmy tak wysoko. Jako liderzy zagramy z ósmą ekipą PlusLigi. Jakie są zatem nadzieje naszych siatkarzy przed play-offami? Chcemy cały czas prezentować dobrą siatkówkę. Swoją, którą potrafimy grać i na to liczymy. Będziemy się starać to realizować.

Zanim jednak Delecta zagra w w play-offach, czeka ją rewanżowy mecz w Pucharze Challenge z Radnickim Kragujevac. W pierwszym spotkaniu, które rozegrane zostało w Serbii, przegrała  w trzech setach. Warto jednak podkreślić, iż w pojedynku polski zespół wystąpił w rezerwowym składzie. Żeby awansować dalej musi w środę wygrać najpierw mecz, a później złotego seta.

- Na pewno chcemy wygrać z Serbami - zakończył bydgoski środkowy.

POWIĄZANE INFORMACJE

Komentarze

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~banan5005 | 14.02.2013, 07:44 [62.93.41.*]
Gratulacje, na grę Delecty aż fajnie się patrzy ostatnimi czasy. Oby przegrali dopiero w finale z Resovią, która cały sezon szykowała formę na play-offy ;-) Jak już Tichacek zaczął rozgrywać to mają się czego inni bać... ;P
-1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~mbyd | 13.02.2013, 19:56 [89.191.147.*]
Gdzie jest teraz super maniek???
1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~bydg | 13.02.2013, 19:18 [213.17.155.*]
złoty set
-1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~bydg | 13.02.2013, 18:47 [213.17.155.*]
w 2 18-12
0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~hdhd | 13.02.2013, 18:39 [31.182.225.*]
W II 11:10 dla Delecty...
0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~bydg | 13.02.2013, 18:38 [213.17.155.*]
w pierwszym do 20
-1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Maciek | 13.02.2013, 18:35 [213.92.196.*]
Można sobie sprawdzać na oficjalnej stronie drużyny, jest relacja live. Pierwszy set wygrany przez Bydgoszcz do 23, w drugim 7:8 dla Serbów.
0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~krisek | 13.02.2013, 18:32 [212.244.19.*]
jak tam delecta sobie radzi
-1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~lol | 13.02.2013, 18:29 [188.47.68.*]
i jak na przyjmującego najcięższa rola na boisku
-1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~hdhd | 13.02.2013, 18:27 [31.182.225.*]
Ale masz rację, młody nie jest jak na siatkarza...
-7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~lol | 13.02.2013, 18:24 [188.47.68.*]
no ale wiesz 37 lat robi swoje chociaż jak go zabraknie to już po delekcie
4
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~hdhd | 13.02.2013, 18:22 [31.182.225.*]
Jaki emeryt? Jeden z lepszych przyjmujących w PLS...
-3
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~lol | 13.02.2013, 18:21 [188.47.68.*]
emeryt antiga gra
1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~hdhd | 13.02.2013, 18:18 [31.182.225.*]
Wiem że w pik, szkoda że nie ma telewizyjnej transmisji :(
1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~bydg | 13.02.2013, 18:15 [213.17.155.*]
radio pik
0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~Librov | 13.02.2013, 18:10 [78.150.198.*]
na www.delectabydgoszcz.pl i na www.radiopik.pl ;)
1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~hdhd | 13.02.2013, 18:05 [31.182.225.*]
Jest gdzieś transmisja Delecty?
5
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~fankadelecty | 13.02.2013, 17:06 [46.187.137.*]
Mam nadzieję, że wygrają mecz i doprowadzą do złotego seta.
1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
~JONY | 13.02.2013, 14:39 [79.191.251.*]
SKA NIECH ŻAŁUJE , ŻE GO SIĘ POZBYŁA A SPROWADZIŁA SERBÓW JAKO SZTUKI . CUPKOVIC TO ZAPRZECZENIE , ALEX ZAGRAŁ 2 MECZE NA K.M.S. I TO WSZYSTKO
9
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji