··· ···
··· ···
··· ···

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zagrali w Iławie.

Indykpol AZS Olsztyn zagrał w sparingu w Iławie z Lotosem Treflem Gdańsk. Podopieczni trenera Tomaso Totolo wygrali po pięciosetowym pojedynku. Z powodu urazów nie zagrali Paweł Siezieniewski i zawodnik gdańskiej drużyny, Patryk Szczurek.

Indykpol AZS Olsztyn dobrze rozpoczął spotkanie. Po silnych zagrywkach Wojciecha Winnika, drużyna prowadziła 6:4. Siatkarze Lotosu Trefl a Gdańsk poprawili się w serwisie, co sprawiło zawodnikom z Olsztyna ogromne problemy w przyjęciu. Przy prowadzeniu drużyny Grzegorza Rysia 18:15, o czas poprosił trener olsztynian. Seta zakończył Michał Kaczmarek. Lotos Trefl Gdańsk wygrał partię 25:19.

Na początku drugiego seta siatkarze toczyli walkę punkt za punkt. W ataku dobrze zaprezentował się Wojciech Ferens. Asem serwisowym popisał się Maciej Wołosz.  Skutecznie ze środka atakował Piotr Hain. Olsztynianie dobrze zagrali blokiem. Po ataku Wojciecha Ferensa, Indykpol AZS Olsztyn prowadził 14:11. O czas poprosił Grzegorz Ryś. Po bloku Piotra Łukasika i Piotra Haina, olsztyńska drużyna powiększała przewagę 18:14. Set zakończył się zwycięstwem podopiecznych Tomaso Totolo, 25:21.

Trzecia partia również zaczęła się korzystnie dla olsztyńskiej drużyny. W ataku świetnie radził sobie Wojciech Winnik. Po bloku Dawida Guni, olsztynianie prowadzili 11:6. Dla gdańskiej drużyny punkty zdobywali Daniel Wilk i Maciej Wołosz. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn kontynuowali dobrą grę blokiem. Po ataku Mariusza Gacy  mieli przewagę 22:19. Skutecznie kiwnął rozgrywający Andrzej Stelmach. Seta zakończył Wojciech Ferens. Olsztynianie wygrali 25: 21.

W kolejnym secie, po wyrównanym początku, grę kontrolowali goście. Punkty dla Lotosu Trefla Gdańsk zdobywał Rafał Sobański. Po ataku Daniela Wilka goście prowadzili 14:8. O czas poprosił Tomaso Totolo. Siatkarzom z Olsztyna udało się zmniejszyć przewagę przeciwnika do trzech punktów, 12:15. Kolejny punkt z zagrywki zdobył Maciej Wołosz. Dobrze atakował Piotr Łukasik. Asem serwisowym popisał się Bartosz Krzysiek. W końcówce niezwykle ważne okazały się punkty zdobyte przez Daniela Wilka, które dały podopiecznym Grzegorza Rysia wygraną 25:22.

Piąty set zapowiadał się  korzystnie dla gospodarzy. Po atakach Wojciecha Ferensa i Wojciecha Winnika olsztyński zespół prowadził 4:2. Siatkarze z Gdańska nie odpuścili jednak, szybko remisując 4:4. Błędy podopiecznych Tomaso Totolo dały zawodnikom Lotosu Trefla Gdańsk prowadzenie 8:4. Punkty zdobyte przez Piotra Łukasika i niezwykle skutecznego Wojciecha Ferensa zmniejszyły przewagę gości. Piotr Hain, atakując z piłki przechodzącej, doprowadził do remisu 13:13. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zwyciężyli 15:13.

Indykpol AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 3:2 (19:25, 25:21, 25:21, 21:25, 15:13)

Lotos Trefl Gdańsk: Łomacz, Wilk, Wołosz, Kaczmarek M., Świrydowicz, Serafin, Kaczmarek B. (libero) oraz Ratajczak, Gajowczyk, Augustyn, Sobański
Indykpol AZS Olsztyn: Stelmach, Hain, Winnik, Łukasik, Gunia, Ferens, Mierzejewski (libero) oraz Krzysiek, Gaca