Autor:RM
  10.02.2020 godz. 20:12  |   56

Poniedziałek z PlusLigą: Cerrad Enea Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:0

W meczu zamykajacym XXIV kolejkę PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom  - Asseco Resovia Rzeszów 3-0 (25:15, 25:17, 25:19). MVP Brenden Sander.

Zespół z Radomia po trzech porażkach z rzędu nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem zawodzącej na całej linii Asseco Resovii. W każdym z setów zespół trenera Roberta Prygla od samego początku zdecydowanie dyktował warunki, błyskawicznie budując wysoką przewagę. Resoviacy jedynie w połowie II seta, gdy nieco zniwelowali straty nawiązywali walkę z Czarnymi, ale gdy tylko rywale podkręcili tempo gry znów byli bezradni. Radomianie punktowali przeciwnika z dużą łatwością jak rasowy bokser. Tak jak można było przypuszczać nic nie dała roszada na stanowisku trenera w Asseco Resovii, bowiem zespół z Rzeszowa wciąż zawodzi na całej linii, a zmiana szkoleniowca była tylko „zamieceniem problemów pod dywan”. Porażka w Radomiu była już dwunastą ekipy z Rzeszowa (w ub. rozgrywkach rundy zasadniczej było ich trzynaście)