Autor:Redakcja, fot. BKS Visła
  08.02.2020 godz. 20:22  |   2

Sobota z PlusLigą: MKS Będzin – BKS Visła Bydgoszcz 3:1

To był bardzo ważny mecz dla walki o utrzymanie w PlusLidze. Gospodarze zwyciężyli za trzy punkty, i są już zdecydowanie bliżej pozostania w elicie.

Do tej pory w historii meczów w zawodowej lidze lepszym bilansem mogą się pochwalić goście, którzy wygrali 10 z 15 starć z ekipą z Będzina.

Oba zespoły przystąpiły do tego meczu w optymalnych składach. BKS Visła wygrała w poprzedniej serii gier z Asseco Resovią, niesiona formą nowych graczy – Michała Filipa i Michala Masnego. Gospodarze także w ostatnim czasie pokazywali dobrą siatkówkę, więc można było spodziewać się zaciętego spotkania. Pytanie pozostawało jedno: czy stawka nie sparaliżuje graczy?

Okazało się, że drużyny wyszły na boisko z ogromną wolą walki i w wielu fragmentach to spotkanie naprawdę mogło się podobać. Szczególnie dłuższe wymiany i forma rozgrywających MKS-u i Visły. Pierwsze dwa sety to wymiana ciosów, pierwsze skuteczniejsze wyprowadzili gospodarze, w drugim lepiej zagrywali goście, bydgoszczanie zaczęli też skuteczniej bronić. Nieźle zaczął grać Gonzalo Quiroga i BKS miał swoje szanse, by zdominować grę także w trzeciej partii. Prowadził już 7:3, lecz miejscowi szybko wyrównali i później zwyciężyli z wysoką przewagą, bo do 19. W czwartej odsłonie znowu trwała walka punkt za punkt, mniej więcej do połowy seta. W samej końcówce będzinianie znowu wrzucili wyższy bieg i zwyciężyli do 20.

To dla MKS-u bezcenne trzy punkty, pozwoliły uciec Viśle na 8 punktów, na 7 kolejek do końca fazy zasadniczej PlusLigi. Bydgoszczanie zaprezentowali dziś naprawdę niezłą siatkówkę, lecz biorąc pod uwagę małą liczbę meczów do końca sezonu zasadniczego, ich szanse na pozostanie w Lidze Mistrzów Świata nie są już wielkie. Na pewno jednak większe, niż przed przyjściem do Bydgoszczy Masnego czy Filipa.

MVP meczu: Rafał Faryna.