Autor:Redakcja
  02.12.2019 godz. 19:45  |   9

Poniedziałek z PlusLigą: MKS Będzin - Trefl Gdańsk 1:3

MKS Będzin przegrał z Treflem Gdańsk 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 27:29) w meczu ósmej kolejki PlusLigi. MVP Bartosz Filipiak

Za będzińskim zespołem siedem przegranych spotkań, przekładających się na ostatnie miejsce w tabeli. - Wiem, że za grę i wyniki ponoszę odpowiedzialność. Nigdy, jako trener, nie byłem w takiej sytuacji. Jest mi ciężko, gdyż nie spodziewałem się zera po tylu kolejkach, tym bardziej że rozegraliśmy zaledwie jedno słabe spotkanie - mówił trener MKS-u, Jakub Bednaruk. Czy gospodarze wygrają pierwszy mecz w tym sezonie?

W pierwszym secie MKS prowadził m.in. 12:6, 20:13 i 22:15. W końcówce zaczął popełniać błędy. Po drugiej stronie siatki raz po raz udanymi akcjami popisywał się Filipiak. Goście wyrównali na 23:23 i następnie wygrali na przewagi.

Początek drugiego seta należał do gospodarzy. Po asie Sobańskiego prowadzili oni 10:6. Jednak gdańszczanie szybko wyrównali. Było m.in. 15:15 i 21:21. Teraz kolejne akcje wykonali Dryja, Sobański i Faryna. Tej przewagi zespół trenera Jakuba Bednaruka już nie oddał. Seta zakończył Sobański.

Losy wyrównanego seta rozstrzygnęły się w końcówce. Po ataku Filipiaka było po 20. Po ataku Sobańskiego ze skrzydła MKS jeszcze objął prowadzenie. Następne akcje były popisem Crera, który zarówno atakował jak i blokował.

Kolejny set był również zacięty. MKS uzyskał przewagę 20:17, ale goście wyrównali. Gospodarze bronili kolejne piłki meczowe, ale w końcu ulegli.