Autor:redakcja
  06.11.2019 godz. 15:56  |   35

Środa z PlusLigą: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 27:25)  w zaległym meczu pierwszej kolejki PlusLigi. MVP Łukasz Kaczmarek.

Goście wygrali zasłużenie pierwszego seta. Popełniali mało błędów. Prezentowali lepszą, skuteczniejszą siatkówkę. W końcówce objęli zasłużone prowadzenie 24:20. Po ataku Łukasza Kaczmarka kędzierzynianie obronili pierwszą piłkę setową. Następną skończył Bartłomiej Bołądź.

Drugi set to już zupełnie inny obraz gry. Grupa Azoty ZAKSA przeważała wyraźnie. Prowadziła m.in. 14:8 i 17:11. Pod koniec przewaga wynosiła już blisko dziesięć punktów i gospodarzom przytrafił przestój, w którym stracili kilka punktów i przy stanie 24:20 trener Nikola Grbić poprosił o czas. Przerwa poskutkowała i gospodarze zapisali punkt.

Set numer trzy był odzwierciedleniem poprzedniego. Obrońca tytułu był wyraźnie lepszy. Pod koniec partii u gospodarzy nastąpiło rozluźnienie i suwałczanie zaczęli odrabiać straty i znowu zatrzymali się w dwudziestu punktach.

Czwarty set potwierdził, że w tym sezonie nie ma słabych drużyn w PlusLidze. Beniaminek, tak jak w partii pierwszej, znów zagrał bardzo dobrze. Prowadził m.in. 15:12. Doszło do emocjonującej końcówki. Goście mieli piłki setowe, ale po drugiej stronie siatki znakomicie grał Łukasz Kaczmarek. On kończył ważne piłki i tak było w końcówce tego seta.