Autor:RM
  03.11.2019 godz. 20:10  |   0

Niedziela z PlusLigą: Aluron Virtu CMC Zawiercie - MKS Będzin 3:1

W meczu III kolejki PlusLigi Aluron Virtu CMC Zawiercie pokonał MKS Będzin 3-1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:19). MVP Grzegorz Bociek.

Inauguracyjna partia niemal od początku układała się po myśli gości. Bardzo dobrze grą zespołu z Będzina kierował TJ Sanders. Raz za razem efektownymi atakami popisywał się Dawod Dryja i przewaga przyjezdnych rosła jak na drożdżach (11:7, 16:11, 23:17). W drugim secie role się odwróciły i to od samego początku przewagę zaczęli budować zawiercianie. W ekipie MKS Będzin kontuzji łydki doznał bardzo dobrze spisujący się Irańczyk Purya Fayazi, którego zastąpił Jan Fornal. Gospodarze mocno dawali się rywalom zagrywką, w której brylował Alexandre Ferreira. Zespół trenera Jakuba Bednaruka nie miał argumentów, żeby skutecznie przeciwstawić się „Jurajskim Rycerzom”. Walka na całego rozgorzała w secie numer trzy. Zaczęło się dobrze dla gości, którzy po bloku na Nikołaju Penczewie wygrywali 4:2. Bardzo dobrze w ataku radził sobie Michał Superlak i przewaga MKS-u utrzymywał się w granicach 2-4 pkt. Miejscowi zaczęli jednak systematycznie odrabiać dystans. Przy stanie 18:19 zdobyli trzy punkty z rzędu wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta. W kolejnym goście prowadzili 5:3, ale za chwilę już zawiercianie zdecydowanie dyktowali warunki. Raz za razem potężnymi atakami popisywał się Grzegorz Bociek i przewaga Aluronu rosła w błyskawicznym tempie.