Autor:Kamil Składowski, fot. Piotr Sumara
  26.10.2019 godz. 15:49  |   17

Sobota z PlusLigą: PROJEKT Warszawa – MKS Będzin 3:1

PROJEKT Warszawa pokonał MKS Będzin 3:1 (25:20, 18:25, 25:22, 25:22) w meczu pierwszej kolejki PlusLigi. Stołeczna drużyna wystartowała po ogromnych perypetiach po stracie sponsora tytularnego. Będzinian prowadzi Jakub Bednaruk, były wieloletni szkoleniowiec dzisiejszego rywala. MVP został wybrany Antoine Brizard.

Warszawski zespół rozpoczął sezon już w środę, przegrywając 1:3 w starciu o Superpuchar Polski z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Dziś jednak po raz pierwszy zagra w lidze z ekipą, która ma większe ambicje niż tylko walczyć do ostatniej kolejki o utrzymanie. W dziesięciu dotychczasowych meczach w PlusLidze PROJEKT zwyciężał siedmiokrotnie, MKS zwyciężał trzy razy.

Pierwszego seta stołeczny zespół rozpoczął bardzo dobrze. Przewaga podopiecznych trenera Andrei Anastasiego rosła szybko i już w połowie partii widać było, że w tej części lepszy może być tylko PROJEKT. Drugi set do połowy był wyrównany.  Będzinianie mieli minimalną przewagę 14:12. W dwóch następnych partiach goście walczyli, ale górę brały umiejętności stołecznych, w barwach których gra czterech mistrzów świata. W MKS-ie wyróżnił się Michał Superlak, zdobywaca 21 punktów.