Autor:Redakcja, fot. Indykpol AZS
  21.01.2019 godz. 20:36  |   10

Poniedziałek z PlusLigą: MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3

To dziesiąte starcie tych ekip w PlusLidze. Goście wygrali dotąd sześć razy, lecz MKS zwyciężał w trzech z czterech spotkań u siebie. Tym razem górą olsztynianie, a MKS był w stanie powalczyć tylko w drugiej partii.

Będzinianie mają problem z kontuzjami środkowych, w związku z tym Artura Ratajczaka szybko musiał zastąpić nominalny przyjmujący – Jake Langlois. To niewiele pomogło, bo będzinianie bardzo gładko przegrali pierwszego seta – 14:25!

Dopiero w drugiej odsłonie ich gra trochę się poprawiła, pomogło wprowadzenie na boisko Jana Fornala, który szarpał w ataku i pomógł MKS-owi doprowadzić do fantastycznie zaciętej końcówki. Indykpol AZS zmarnował wcześniej sporą przewagę, jednak ostatecznie zwyciężył 38:36.

Trzeci set miał podobny przebieg do poprzednich partii, z tym że podobnie jak w premierowej odsłonie, goście nie zmarnowali przewagi w końcówce i pewnie wygrali. Paweł Woicki w tej odsłonie grał bardzo dużo Janem Hadravą i to przyniosło efekt. MVP meczu został Miłosz Zniszczoł.