Autor:Redakcja, fot. Cuprum
  18.01.2019 godz. 17:39  |   1

Piątek z PlusLigą: Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:1

Dla gospodarzy to starcie było bardzo ważne w kontekście walki o miejsce w czołowej szóstce po zakończeniu fazy zasadniczej. Po czterech setach ekipa z Radomia wygrała po raz 10-ty w tym sezonie.

Pierwsze dwa sety przebiegały zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Radomianie dominowali na siatce, grali skuteczniej i sprytniej. W ekipie Cuprum wyróżniał się tylko Masahiro Yanagida, lecz jego dobra gra nie wystarczała do nawiązania walki z Cerradem Czarnymi.

W trzecim secie trener gości przestawił zespół i zrezygnował z atakującego Adriana Patuchy. A gospodarze, chyba stracili koncentrację, gdyż zaczęli od stanu 2:8. Rywale grali znakomicie w polu serwisowym, a radomianie nie radzili sobie w żadnym elemencie, szczególnie w przyjęciu. Cuprum wygrało bardzo łatwo, do 15!

W kolejnej odsłonie gospodarze wrócili do dobrej gry, a pogubili się goście. W efekcie Cerrad Czarni wygrali bardzo łatwo, a nagrodę MVP meczu zgarnął atakujący Michał Filip.