Autor:redakcja
  28.12.2018 godz. 20:03  |   2

Piątek z PlusLigą: Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 1:3

Indykpol AZS Olsztyn przegrał z GKS Katowice 1:3 (19:25, 18:25, 25:21, 15:25) w meczu czternastej kolejki PlusLigi. MVP Bartosz Mariański. Debiut Michała Mieszko Gogola w roli trenera gospodarzy był nieudany

Oba zespoły spotkały się na inaugurację rozgrywek 2018/19 w hali Ośrodka Sportowego „Szopienice”. Wówczas ze zwycięstwa 3:1 cieszyli się katowiccy siatkarze. W dalszej części sezonu losy obu drużyn potoczyły się bardzo podobnie. Po pierwszej rundzie GieKSa i Indykpol AZS mają na swoim koncie po cztery zwycięstwa i osiem porażek. Olsztynianie zdołali ugrać jednak o dwa punkty więcej i w tej chwili zajmują 9. lokatę w tabeli. Zespół Piotra Gruszki jest na 11. miejscu.

Początek był wyrównany. Po dwóch akcjach Pietraszki gospodarze uzyskali przewagę 12:10. GKS szybko wyrównuje i przejmuje inicjatywę. Po autowym ataku Hadravy jest 13:16. Przy stanie 16:20 trener Michał Mieszko Gogol bierze czas. Katowiczanie grają bardzo dobrze. Atak Karola Butryna po prostej trafia w sam narożnik boiska i jest 17:21.

Drugą partię katowiczanie wygrali jeszcze pewniej. Szybko odskoczyli na 6:2. Po asie serwisowym Karola Butryna było 21:13. Zespół gości grał spokojnie ze świadomością dużej przewagi. Kiwka Karola Butryna tuż za blok zakońćzyła drugiego seta. Wszystkie atuty były po stronie zespołu Piotra Gruszki.

W trzecim secie role odwróciły się. Warunki gry dyktowali olsztynianie. W połowie partii prowadzili 16:13. Gracze GKS mieli problemy ze skończeniem pierwszego ataku. Zepsuta zagrywka Bartosza Krzyśka zakończyła seta. Tego dnia olsztynian nie było na więcej stać. W czwartej partii goście dominowali na boisku.