··· ···
··· ···
··· ···

MŚ: Serbia - USA 1:3

Serbia przegrała w Turynie z USA 1:3 (25:23, 17:25, 30:32, 19:25) w meczu o brązowy medal FIVB Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018O godz. 21.15 rozpocznie się finałowe spotkanie Polska - Brazylia

Stany Zjednoczone zdobyły brązowy medal FIVB Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn Włochy/Bułgaria 2018. W decydującym spotkaniu pokonały Serbię 3:1. USA powtórzyły wynik z 1994 roku. W ostatnim spotkaniu czempionatu o złoty medal zagrają niedzielę Brazylijczycy i Polacy (początek 21.15, Polsat Sport).

Od początku spotkania Serbowie mieli minimalną przewagę. Prowadzili m.in. 8:6, 16:14 i 18:16. Po zablokowaniu Matthew Andersona strata Amerykanów wzrosła do 19:16. Przy stanie 24:23 Nikola Grbić poprosił o czas. Następną akcję skończył Alaksandar Atanasijević.

W drugim secie Amerykanie nie pozostawili złudzeń kto jest lepszy. Jako pierwsi zdobyli punkt i do ostatniej akcji dominowali na boisku. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5, a następnie ich przewaga wzrosła do 18:10. Serbowie walczyli, odrobili straty do 15:20, ale na więcej zespół USA im nie pozwolił.

W trzeciej partii było bardzo dużo walki na wysokim poziomie. Serbowie objęli prowadzenie 4:2, później do głosu doszli ich rywale - 5:8. Stan partii wyrównał się na 15:15 i od tego momentu trwała wymiana twardych siatkarskich ciosów. Oba zespoły miały setbole. W roli głównej zaprezentował się Matthew Anderson, który był liderem swego zespołu.

Na początku czwartego seta gra była wyrównana. Serbscy siatkarze nie poddawali się, chcieli doprowadzić do tie breaka. Jednak od stanu 9:9 zaczęła uwidaczniać się wyższość Amerykanów. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili oni 16:12. Następnie przewaga wzrosła do 20:14. Nikola Grbić jeszcze poprosił o czas, ale losów rywalizacji jego podopieczni nie byli w stanie odwrócić...

Serbia: Nikola Jovović, Alaksandar Atanasijević, Marko Podrascanin, Srećko Lisinać, Nemanja Petrić, Marko Ivović, Neven Majstorović (L) - Nikola Petrić (L), Uros Kovacević, Milan Katić, Petar Krsmanović, Drażen Luburić, Ivan Kostić.

USA: Micah Christenson, Taylor Sander, Aaron Russell, Maxwell Holt, Matthew Anderson, Daniel Mcdonnell, Erik Shoji (L) - David Smith, Jake Langlois.