22.05.2018 godz. 20:06  |   12

Olieg Achrem zawodnikiem Aluronu Virtu Warty Zawiercie

Olieg Achrem w sezonie 2018/19 będzie bronił barw Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Przyjmujący w PlusLidze znany jest z kilkuletniej gry w barwach Asseco Resovii Rzeszów.

Olieg Achrem w klubie z Rzeszowa występował w latach 2009-2016. Następnie na dwa lata przeniósł się do Turcji. Przez rok bronił barw Halbanku Anakara, a następnie Galatasaray Stambuł.

Kariera Alka jest bardzo bogata. Niewątpliwie jest to zawodnik, którego w Zawierciu jeszcze nie było. Na swoim koncie Achrem ma mistrzostwa czterech różnych krajów. Polscy kibice pamiętają go z siedmiu lat gry dla Asseco Resovii Rzeszów. W ciągu tych lat zdobył z rzeszowkim klubem trzykrotnie mistrzostwo Polski, dwukrotnie wicemistrzostwo oraz dwukrotnie brązowy medal. Z Asseco Resovią zdobył Superpuchar Polski oraz srebrny medal Ligi Mistrzów i Pucharu CEV.

Gablota pełna medali
Jednak zanim Achrem trafił do klubu z Podkarpacia to występował w Białorusi oraz w Grecji. Występy w każdym z tych krajów obfitowały w medale. W swoim pierwszym klubie Kommunalniku Grodno zdobył trzy mistrzostwa oraz dwa wicemistrzostwa. Alek można powiedzieć, że był gwarancją medalu. Z klubu z Grodna przeniósł się Technopriboru-Bieła Mohylew na dwa sezony, które ukoronował dwukrotnie mistrzostwem Bialorusi.

Po latach gry w Białorusi obrał kierunek południa Europy, konkretnie greckiego Iraklisu Saloniki. Podczas dwuletniego pobytu w Iraklisie wywalczył mistrzostwo Grecji, dwukrotnie superpuchar oraz srebrny medal Ligi Mistrzów. Z kolei po siedmiu latach gry w Polsce trafił do Turcji, w której podobnie, jak w Grecji spędził dwa lata. Podczas pierwszego roku gry występował w Halkbanku Ankara, z którym zdobył mistrzostwo Turcji. Do Jurajskich Rycerzy trafia z Galatasaray Stambuł. W ubiegłym sezonie uplasował się na czwartym miejscu tureckiej ligi.

Oprócz bogatej kariery klubowej Alek to etatowy reprezentant oraz kapitan reprezentacji Białorusi. W kadrze naszych wschodnich sąsiadów występował przez 13 lat. Razem z kadrą Białorusi występował na wielu mistrzostwach Europy.