PSG Stal Nysa
Barkom Każany Lwów
Exact Systems Hemarpol Częstochowa
GKS Katowice
Trefl Gdańsk
Aluron CMC Warta Zawiercie
PGE GiEK Skra Bełchatów
Asseco Resovia Rzeszów
Jastrzębski Węgiel
BOGDANKA LUK Lublin
Ślepsk Malow Suwałki
Projekt Warszawa
GKS Katowice
Asseco Resovia Rzeszów
Trefl Gdańsk
Jastrzębski Węgiel
Barkom Każany Lwów
Indykpol AZS Olsztyn
BOGDANKA LUK Lublin
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-
Projekt Warszawa
Aluron CMC Warta Zawiercie
KGHM Cuprum Lubin
PSG Stal Nysa
Enea Czarni Radom
Exact Systems Hemarpol Częstochowa
PSG Stal Nysa
BOGDANKA LUK Lublin
PGE GiEK Skra Bełchatów
GKS Katowice
Asseco Resovia Rzeszów
Enea Czarni Radom
Jastrzębski Węgiel
Projekt Warszawa
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-
Trefl Gdańsk
Aluron CMC Warta Zawiercie
Ślepsk Malow Suwałki
Indykpol AZS Olsztyn
KGHM Cuprum Lubin
Exact Systems Hemarpol Częstochowa
Barkom Każany Lwów
Projekt Warszawa
PGE GiEK Skra Bełchatów
Trefl Gdańsk
PSG Stal Nysa
Barkom Każany Lwów
Asseco Resovia Rzeszów
KGHM Cuprum Lubin
Exact Systems Hemarpol Częstochowa
BOGDANKA LUK Lublin
Indykpol AZS Olsztyn
Ślepsk Malow Suwałki
Jastrzębski Węgiel
Aluron CMC Warta Zawiercie
PGE GiEK Skra Bełchatów
Enea Czarni Radom
GKS Katowice
Projekt Warszawa
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-
Asseco Resovia Rzeszów
KGHM Cuprum Lubin
GKS Katowice
Barkom Każany Lwów
PSG Stal Nysa
Projekt Warszawa
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-
Ślepsk Malow Suwałki
PGE GiEK Skra Bełchatów
Enea Czarni Radom
Jastrzębski Węgiel
Aluron CMC Warta Zawiercie
Indykpol AZS Olsztyn
Trefl Gdańsk
Exact Systems Hemarpol Częstochowa
BOGDANKA LUK Lublin
KGHM Cuprum Lubin
GKS Katowice
Ślepsk Malow Suwałki
PSG Stal Nysa
Trener reprezentacji Polski mężczyzn Vital Heynen, w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia PZPS powołał kadrę na Siatkarską Ligę Narodów 2018.
Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów w sezonie 2018:
Mateusz Bieniek - ZAKSA SA, środkowy
Bartosz Bednorz - KPS Skra Bełchatów SA, przyjmujący
Fabian Drzyzga - Olympiakos, rozgrywający
Tomasz Fornal - WKS Czarni Radom SA, przyjmujący
Norbert Huber - WKS Czarni Radom SA, środkowy
Marcin Janusz - KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający
Łukasz Kaczmarek - Cuprum Lubin SA, atakujący
Jakub Kochanowski - Piłka Siatkowa AZS UWM SA, środkowy
Marcin Komenda - GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający
Dawid Konarski - Ziraat Bankasi, atakujący
Michał Kubiak - Beijing Volleyball, przyjmujący
Bartosz Kurek - Ziraat Bankasi, atakujący
Bartosz Kwolek - ONICO Warszawa, przyjmujący
Bartłomiej Lemański - Asseco Resovia SA, środkowy
Grzegorz Łomacz - KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający
Mateusz Mika - Trefl Gdańsk SA, przyjmujący
Maciej Muzaj - KS Jastrzębski Węgiel SA, atakujący
Jan Nowakowski - ONICO Warszawa, środkowy
Piotr Nowakowski - Trefl Gdańsk SA, środkowy
Kacper Piechocki - KPS Skra Bełchatów SA, libero
Damian Schulz - Trefl Gdańsk SA, atakujący
Artur Szalpuk - Trefl Gdańsk SA, przyjmujący
Aleksander Śliwka - Asseco Resovia SA, przyjmujący
Damian Wojtaszek - ONICO Warszawa, libero
Paweł Zatorski - ZAKSA SA, libero
Michał Żurek - Piłka Siatkowa AZS UWM SA, libero
W przygotowaniach kadry uczestniczyć będą także:
Łukasz Kozub - MKS Będzin, rozgrywający
Mateusz Masłowski - Asseco Resovia SA, libero
Sztab trenerski i medyczny:
Vital Heynen - I trener
Michał Mieszko Gogol - asystent trenera
Sebastian Pawlik - asystent trenera
Paweł Woicki - asystent trenera
Jakub Gniado - trener przygotowania fizycznego
Jan Sokal - lekarz prowadzący
Krzysztof Zając - lekarz
Wiesław Maroń - lekarz
Sebastian Żabierek - lekarz
Tomasz Pieczko - fizjoterapeuta
Mateusz Kowalik - fizjoterapeuta
Robert Kaźmierczak - statystyk
Andrzej Wołkowycki - kierownik zaopatrzenia
Mariusz Szyszko - dyrektor reprezentacji/rzecznik
Hubert Tomaszewski - menedżer
- Ta „dwudziestka szóstka” to nie tylko efekt planowania składu, ale i długich rozmów z zawodnikami, dzięki którym wiem, że są bardzo zmotywowani i gotowi do pracy. Ja sam nie mogę doczekać się pierwszych wspólnych treningów w maju – powiedział trener Vital Heynen komentując krótko wybór składu na Siatkarską Ligę Narodów.
Pierwsi kadrowicze spotkają się w Warszawie już 7 maja, by odbyć badania lekarskie oraz przejść procedury wizowe przed czekającymi ich zawodami w Stanach Zjednoczonych. Dwa dni później rozpoczną tygodniowe zgrupowanie w COS OPO Spała.
Spotkania reprezentacji siatkarzy w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów poprzedzą mecze towarzyskie z reprezentacją Kanady w Katowicach (19 maja) i Opolu (21 maja).
Nasza męska reprezentacja narodowa rozegra w fazie preliminaryjnej VNL 15 spotkań. Polacy zmierzą się ze znakomitymi przeciwnikami, kolejno:
Rosja – 5 m. w rankingu FIVB, mistrz Europy 2017
Kanada – 6 m. w rankingu FIVB, brązowy medalista LŚ 2017
Korea – 21 m. w rankingu FIVB
Chiny – 20 m. w rankingu FIVB
Niemcy – 10 m. w rankingu FIVB, wicemistrz Europy 2017, brązowy medalista MŚ 2014
Francja – 9 m. w rankingu FIVB, mistrz Europy 2015, złoty medalista LŚ 2017
Japonia – 12 m. w rankingu FIVB
Bułgaria – 14 m. w rankingu FIVB
Włochy – 4 m. w rankingu FIVB, srebrny medalista IO 2016
USA – 2 m. w rankingu FIVB, brązowy medalista IO 2016
Serbia – 11 m. w rankingu FIVB, brązowy medalista ME 2017
Iran – 8 m. w rankingu FIVB
Australia – 16 m. w rankingu FIVB
Argentyna – 7 m. w rankingu FIVB
Brazylia – 1 m. w rankingu FIVB, złoty medalista IO 2016, srebrny medalista LŚ 2017, srebrny medalista MŚ 2014
Terminarz Siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn 2018:
Tydzień I 25-27 maja 2018
Rouen (Francja) : Francja, Iran, Japonia, Autsralia
Ningbo (Chiny): Chiny, USA, Argnetyna, Bułgaria
Katowice/Kraków (Polska): Polska, Rosja, Kanada, Korea
Kraljevo (Serbia): Serbia, Niemcy, Brazylia, Włochy
Tydzień II 1-3 czerwca 2018
Sofia (Bułgaria): Bułgaria, Rosja, Serbia, Australia
Rio de Janeiro (Brazylia): Japonia, USA, Brazylia, Korea
San Juan: Argentyna, Kanada, Iran, Włochy
Łódź: Polska, Chiny, Niemcy, Francja
Tydzień III 8-10 czerwca 2018
Ottawa (Kanada): Kanada, USA, Australia, Niemcy
Osaka (Japonia): Japonia, Polska, Bułgaria, Włochy
Jarosław (Rosja): Rosja, Chiny, Brazylia, Iran
Francja: Francja, Argentyna, Serbia, Korea
Tydzień IV 15-17 czerwca 2018
Seul (Korea): Korea, Chiny, Włochy, Australia
Ludwigsburg (Niemcy): Niemcy, Argentyna, Rosja, Japonia
Chicago (USA): USA, Polska, Serbia, Iran
Warna (Bułgaria): Bułgaria, Kanada, Brazylia, Francja
Tydzień V 22-24 czerwca 2018
Melbourne (Australia): Australia, Argentyna, Brazylia, Polska
Jiangmen (Chiny): Chiny, Kanada, Serbia, Japonia
Teheran (Iran): Iran, Bułgaria, Niemcy, Korea
Modena (Włochy): Włochy, Francja, Rosja, USA
Turniej finałowy, Lille (Francja) 4-8 lipca
Siatkarska Liga Narodów Mężczyzn w Polsce
25 MAJA, SPODEK, KATOWICE
POLSKA vs KOREA – 16.00
ROSJA vs KANADA – 19.00
26 MAJA, TAURON ARENA KRAKÓW
POLSKA vs ROSJA – 16.00
KANADA vs KOREA – 19.00
27 MAJA, TAURON ARENA KRAKÓW
POLSKA vs KANADA – 16.00
KOREA vs ROSJA – 19.00
1 CZERWCA, ATLAS ARENA, ŁÓDŹ
POLSKA vs FRANCJA – 16.00
CHINY vs NIEMCY – 19.00
2 CZERWCA, ATLAS ARENA, ŁÓDŹ
POLSKA vs CHINY – 16.00
NIEMCY vs FRANCJA – 19.00
3 CZERWCA, ATLAS ARENA, ŁÓDŹ
POLSKA vs NIEMCY – 16.00
FRANCJA vs CHINY – 19.00
Bilety nabywać można poprzez portal ebilet.pl. https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/
Ceny na Siatkarską Ligę Narodów Mężczyzn w Katowicach (25 maja) i Krakowie (26 i 27 maja) oraz Łodzi (1-3 czerwca). Ceny rozpoczynają się od 29 złotych za dwa mecze dnia:
VI – 29 złotych
V – 49 złotychI
V – 69 złotych
III – 99 złotych
II – 129 złotych
I – 179 złotych