Autor:Aluron Virtu Warta Zawiercie
  24.08.2017 godz. 07:01

Aluron Virtu Warta wygrał pierwszy sparing

Pierwszy sparing i pierwsze zwycięstwo - siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie od wygranej rozpoczęli przygotowania do historycznego sezonu na parkietach PlusLigi. Żółto-Zieloni pokonali we własnej hali MKS Będzin 3:1. Okazję do rewanżu będzinianie będą mieli już w piątek, na własnych obiektach.

Po otwierającej starcie udanej zagrywce Grzegorza Pająka do głosu doszli goście, którzy prowadzili 5:2, ale ich serię mocnym atakiem przerwał Hugo de Leon (3:5). Miejscowi ambitnie ścigali przyjezdnych, a pogoń okazała się skuteczna przy stanie 10:10, m.in. za sprawą efektownego uderzenia po skosie w wykonaniu Brazylijczyka. Po kilkukrotnej demonstracji jego siły ognia, rolę pogrążającego rywali przejął Grzegorz Bociek, który demonstrował atomowe zbicia, przeszkadzał w bloku i to tym elementem dał żółto-zielonym prowadzenie 21:20. Było już nawet 23:20 po akcji zwieńczonej przez Hugo, w której ofiarny udział mieli praktycznie wszyscy zawodnicy Aluronu Virtu. 23:21, Bociek po bloku na 24:21. MKS jeszcze zbliżył się na oczko, ale ostatnia zagrywka wylądowała na siatce i to Jurajscy Rycerze cieszyli się z wygranego pierwszego rozegranego seta przed sezonem 2017/18 (25:23).

Druga partia była bardzo zacięta. Już w pierwszych fragmentach nawet przegrane piłki… ratował waleczny "samuraj" - Taichiro Koga. Emocje sięgnęły zenitu w końcówce, która… zdawała się nie mieć końca! Swoje szanse, by zakończyć seta, miały obie ekipy. Wojnę nerwów wygrał MKS Będzin - najpierw zablokowany został de Leon, a później na przyjezdnych nie wystarczył nawet potrójny blok. Po ambitnej walce obu zespołów 32:34, goście wyrównali stan meczu (1:1).

Trzeci set to już inna historia - błędy będzinian i dominacja Aluronu Virtu, który szybko odskoczył nawet na 16:10, a za moment po bloku Łukasza Swodczyka na 19 i 20:12. Będzinianie wykorzystali rozluźnienie w szeregach Jurajskich Rycerzy, dochodząc na 18:23. Emanuele Zanini skorzystał z przerwy na żądanie, a ta przyniosła efekt - Grzegorz Bociek po bloku, tuż po tym Michał Żuk mocno i celnie po skosie i zawiercianie postawili kropkę nad i (25:18), obejmując w spotkaniu prowadzenie 2:1.

Czwarta część spotkania okazała się ostatnią. Po rywalizacji punkt za punkt przy stanie 20:21 zbiciem ze środka popisał się Łukasz Swodczyk. Goście się pogubili, a Aluron Virtu to wykorzystał i poszedł za ciosem na 23:21. MKS Będzin jeszcze wyrównał, ale finisz należał do Jurajskich Rycerzy - Bociek uderza z prawej po bloku, by nieco później testowany Mariusz Marcyniak (ostatnio zawodnik PGE Skry Bełchatów) blokiem zakończył spotkanie. W swoim pierwszym przedsezonowym sparingu Aluron Virtu Warta Zawiercie pokonuje MKS Będzin 3:1.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:1 (25:23, 32:34, 25:18, 25:23)
Aluron Virtu: Pająk 6, de Leon 16, Marcyniak 8, Bociek 22, Żuk 3, Swodczyk 11, Koga (libero) oraz Kaczorowski 4, Popik 1, Andrzejewski (libero)
MKS Będzin: Kozub 3, Yordanov 15, Grzechnik 6, Faryna 14, Peszko 13, Ratajczak 13, Potera (libero) oraz Kowalski 1