Autor:Anna Daniluk
  19.03.2017 godz. 16:47  |   66

Niedziela z PlusLigą: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin 3:1

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:1 (28:30, 25:18, 25:23, 27:25) MKS Będzin. Mistrz Polski umocnił się na pozycji lidera i na dwa mecze przed końcem wygrał fazę zasadniczą. Teraz podopieczni Ferdinando de Giorgiego mogą w pełni skupić się na przygotowaniu do rewanżowego spotkania z Biełgorje Biełgorodem w Lidze Mistrzów. MVP: Dawid Konarski.

Pierwsza partia sprawiła gospodarzom nie lada problemy. Kędzierzynianie popełniali sporo własnych błędów, z kolei goście prezentowali bardzo poprawną siatkówkę. Od początku w drużynie MKSu Będzin na rozegraniu zameldował się Łukasz Kozub, który dobrze spisywał się zarówno na swojej pozycji, jak i w bloku. Po grze na przewagi, seta na swoim koncie zapisali goście (30:28).

W kolejnej odsłonie gospodarze zaprezentowali swój typowy poziom i pewnie wygrali 25:18. Błędów tym razem nie ustrzegli się goście, oddając kędzierzynianom sześć punktów. Po dziesięciominutowej przerwie kibice zgromadzeni w Kędzierzynie-Koźlu znów byli świadkami wyrównanej gry. Ostatecznie prowadzenie w meczu objęli podopieczni Ferdinando de Giorgi, wygrywając 25:23. Emocje nie malały także w ostatnim secie, również zakończonym na przewagi. W ostatniej akcji Nathan Roberts pomylił się w ataku i to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała w tym spotkaniu. Najlepszym graczem meczu wybrano Dawida Konarskiego, który zdobył 26 punktów i zanotował 63-procentową skuteczność w ataku.