Autor:redakcja, skra.pl
  18.03.2017 godz. 16:19  |   20

Sobota z PlusLigą: PGE Skra Bełchatów - AZS Częstochowa 3:0

PGE Skra Bełchatów pokonała AZS Częstochowa 3:0 (25:19, 25:18, 25:19) w meczu 28. kolejki PlusLigi. MVP Mariusz Wlazły.

Dla bełchatowian był to ostatni sprawdzian przed rewanżowym spotkaniem z Cucine Lube Civitanova. Dlatego trener Philippe Blain przeciwko Akademikom postawił na tych samych siatkarzy, którzy wystąpili w Łodzi. Jedyną zmianą w wyjściowym składzie była obecność Bartosza Kurka w miejsce Nikolay'a Pencheva. Powracający po kontuzji przyjmujący zaliczył udany występ – w pierwszej partii zdobył aż 10 punktów! Ozdobą pierwszego seta była najdłuższa akcja, którą zakończył właśnie Kurek, a wcześniej piłkę przy bandzie reklamowej obronił Michał Winiarski. Bardzo skuteczny był Mariusz Wlazły – 7 punktów i 71 % skuteczności w ataku.

W drugim secie przewaga bełchatowian utrzymywała się na poziomie trzech punktów. Gospodarze tempo podkręcili w końcówce i wygrali tę odsłonę do 18. Trener PGE Skry dokonał też pierwszej zmiany i wprowadził w miejsce Winiarskiego, Artura Szalpuka. Młody przyjmujący pozostał na boisku w partii kolejnej. A w niej, po wyrównanym początku przewagę żółto-czarnym zapewnił kapitan PGE Skry, który zaserwował na stronę rywali 2 asy (11:8). Bełchatowianie wygrali 25:19 i całe spotkanie 3:0.