Autor:RM
  07.01.2017 godz. 17:04  |   321

Sobota z PlusLigą: Asseco Resovia Rzeszów - Espadon Szczecin 3:0

W meczu XVII kolejki PlusLigi Asseco Resovia pokonała Espadon Szczecin (25:23, 25:18, 25:17). Mvp meczu: Mateusz Masłowski.

Łukasz Perłowski obok Mariusz Wlazłego jest najdłużej nieprzerwanie grającym siatkarzem w jednym klubie. W barwach ekipy z Rzeszowa rozegrał 14 sezonów (od 2002 roku do 2016). Przed tym sezonem zakończył już swoją serię z Asseco Resovią, natomiast Mariusz Wlazły kontynuuje 14 sezon.
W sobotę Perłowski po raz pierwszy w roli gościa wystąpił na Podpromiu i w I secie jego zespół był bliski sprawienia niespodzianki. Przez długi czas to właśnie szczecinianie dyktowali warunki gry regularnie nękając zagrywką Johna Gordona Perrina. Kanadyjczyk nie miał dobrego dnia i szybko został zmieniony przez Marko Ivovicia. Szczecinianie prowadzili w końcówce 22:21 ale trener Andrzej Kowal dokonał wówczas podwójnej zmiany, na boisku pojawili się Lukas Tichacek i Gavin Schmitt. Resoviacy zdobyli trzy punkty z rzedu i nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa. Drugiego seta Espadon rozpoczął od prowadzenia 4:1, ale za chwilę to już rzeszowianie wygrywali 5:4. Wyrównana walka trwała do stanu 13:13. Wóczas to resoviacy zdobyli z rzędu sześc punktów i spkojnie już kontrolowali seta do końca. Po przerwie w III secie obraz gry nie uległ zmianie. Szczecinianie jedynie na początku dotrzymywali kroku rywalom, którzy sukceswynie powiiększali przewagę (14:10, 17:10). Taki dystans był już nie do odrobiania dla ekipy trenera Michała Gogola.