Autor:RM
  03.12.2016 godz. 16:36

Sobota z PlusLigą: Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko-Biała 3-2

Asseco Resovia pokonała BBTS-Bielsko Biała 3-2, ale swoją grą nie zachwyciła. MVP meczu wybrany został Gavin Schmitt.

W trzyletniej historii pojedynków Resovii z BBTS-em zespół z Bielska-Białej wygrał zaledwie seta. W sobotni wieczór na Podpromiu już w inauguracyjnej partii zaskoczył wciemistrzów Polski. Gdy resoviacy wygrali pewnie drugiego seta wydawało się, że kolejne dwa będą formalnością, ale bielszczanie ani na moment nie zamierzali odpuszcać. szybko uzyskali kilkupunktową przewagę, którą mimo pogoni rywala utrzymali do końca. Zespół trenera Andrzeja Kowala wygrał kolejną partię dopprowadzajac do tie-breaka. w nim gospodarze prowadzili 9:3. Bielszczanie mieli olbrzymie problemy z przyjeciem zagrywki Marcina Możdżonka, który w polu serwisowym stanął przy stanie 4:3. Tak wysokiej przewagi Asseco Resovia już nie zaprzepaściła.