Autor:Ilona Kobus, foto ZAKSA
  10.03.2016 godz. 15:32  |   97

Miguel Falasca: mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zrewanżować Zenitowi Kazań


W najbliższą sobotę PGE Skra Bełchatów podejmie w ramach PlusLigi Cuprum Lubin, a cztery dni później zmierzy się w Lidze Mistrzów z Zenitem Kazań. - Pojedziemy do Kazania, żeby wygrać. Mam nadzieję, że w tej konfrontacji uda nam się zaprezentować nasz najwyższy poziom – zapowiedział szkoleniowiec brązowych medalistów Polski.

PLUSLIGA.PL: W minioną niedzielę pana zespół pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. To zwycięstwo miało chyba ogromną wagę?
MIGUEL FALASCA: O tak, szczególnie po porażce z Bydgoszczą. Dla naszej drużyny olbrzymie znaczenie ma obecność w niej zdrowego Mariusza Wlazłego, co było widać w spotkaniu z ZAKSĄ. Przede wszystkim, na swoją nominalną pozycję mógł wrócić Srecko Lisinac, a to także jest istotne. Dodam, że kłopoty zdrowotne miał również Marcel Gromadowski. Wydawało się, że może grać, ale jednak nie do końca tak było.

Dla serbskiego środkowego te kilka meczów w roli atakującego było niezwykle cennym doświadczeniem, w niedzielę był praktycznie nieomylny.
MIGUEL FALASCA: Faktycznie, w niedzielę Srecko zagrał niesamowity mecz. Brylował nie tylko w ataku, świetnie spisywał się także na bloku. Jako zawodnik grający po przekątnej z rozgrywającym, dobrze wywiązywał się z roli atakującego, zdobywał punkty. Jednak rola Mariusza Wlazłego jest nie do przecenienia, jest dobry także na siatce, broni sporo piłek. Grając pełnym składem mamy realne szanse na awans do finału i na wygranie złotego medalu. Na razie jednak nie ma co wybiegać zbyt daleko w przyszłość, bo już w następnej kolejce czeka nas kolejne arcytrudne zadanie - pojedynek ze świetnie spisującym się ostatnio Lubinem.

Pogromcą mistrza i wicemistrza kraju…
MIGUEL FALASCA: Dlatego właśnie nie ma co skupiać się zbyt długo na wygranej w Kędzierzynie-Koźlu, trzeba od razu rozpocząć przygotowania do starcia z Cuprum, bo te ostatnie zaskakujące zwycięstwa wynikały z ich bardzo dobrej gry, nie ze słabej postawy przeciwników. Lubin to taki zespół, który z teoretycznie słabszymi rywalami gra gorzej, natomiast gdy staje naprzeciw drużyn z czuba tabeli, potrafi zagrać doskonale. Tak naprawdę, to już do samego końca rundy zasadniczej będziemy musieli zachować ogromną czujność, w każdym pojedynku zagrać na sto procent. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że w ostatniej kolejce LOTOS i Resovia powalczą o punkty między sobą, pewnie będziemy bić się o tę drugą lokatę do samego końca.

Mariusz Wlazły jest już całkowicie zdrowy? Widziałam, że po meczu z ZAKSĄ schładzał bark.
MIGUEL FALASCA: Był już całkowicie wyleczony z problemów z barkiem i szyją, ale przydarzyła mu się jedna, niefortunna obrona w trakcie meczu i pojawił się problem z lewym barkiem. Mamy jednak nadzieję, że to nic poważnego i że Mariusz pomoże nam w sobotniej potyczce z Cuprum Lubin.

Po niej czeka was jeszcze trudniejsze zadanie - wyjazd do Kazania na spotkanie Ligi Mistrzów. Trener LOTOSU powiedział mi przed meczem z Rosjanami, że dla niego najważniejsza jest liga. Jakie jest pana podejście?
MIGUEL FALASCA: Szczerze mówiąc, nie wiem jak wyglądały spotkania LOTOSU z Zenitem, bo jeszcze ich nie oglądałem. Cóż, nie ma co ukrywać, że Zenit Kazań to jeden z najbardziej wymagających przeciwników, być może nawet to najmocniejszy zespół w Lidze Mistrzów. Najprawdopodobniej są też jednym z dwóch najlepszych zespołów na świecie, obok brazylijskiego Sada Cruzeiro. Ale mogę panią zapewnić, że pojedziemy do Kazania, żeby wygrać. Mam nadzieję, że w tej konfrontacji uda nam się zaprezentować nasz najwyższy poziom. A jeśli przegramy, to nie dlatego, że odpuściliśmy czy zagraliśmy słabo, ale ponieważ rywal był od nas lepszy o kilka piłek. Chcemy awansować do Final Four i nie zaprzepaścimy żadnej okazji, by to zrobić.

Czy rosyjski zespół ma jakieś słabe punkty?
MIGUEL FALASCA: Myślę, że przyjęcie nie jest ich najmocniejszą stroną. Michaiłow miewa problemy z kończeniem sytuacyjnych piłek, znacznie lepiej spisuje się w ataku po dobrym przyjęciu. Sądzę, że mamy potencjał by znacznie utrudnić im odbiór zagrywki, dysponujemy kąśliwym „floatem”, ale potrafimy też postraszyć mocnym serwisem. Tyle, że i my miewamy problemy z przyjęciem, a Rosjanie także potrafią przyłożyć. Może więc mecz rozegra się ze sporym udziałem siatki? Mówiąc poważnie, musimy zagrać z nimi bardzo spokojnie i cierpliwie, tak choćby jak w meczu z ZAKSĄ, kiedy potrafiliśmy kilka razy powtarzać akcje, aż do skutku. To może okazać się kluczowe.

Mam pan jeszcze w pamięci finał Ligi Mistrzów z roku 2012?
MIGUEL FALASCA: Tie break przegrany 15:17, tego meczu nie zapomnę do końca życia. Także przegranego złotego seta w roku 2011, w pierwszej rundzie play off Ligi Mistrzów. Mam nadzieję, że pewnego dnia w końcu uda mi się zrewanżować Zenitowi za tamte porażki.

POWIĄZANE INFORMACJE

Komentarze

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

5
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Skrzat_102 | 11.03.2016, 22:31 [89.64.30.*]
Dalej chłopaki, trzeba wierzyć w wyrzucenie Zenitu Kasa(ń) za burtę. Impossible is nothing!
6
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Ilka | 11.03.2016, 18:23 [62.141.246.*]
Twój klub gra u siebie, a Ty nie na meczu wielki kibicu?
-14
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 11.03.2016, 17:37 [91.240.130.*]
pszczelarze do pasieki, a FF zostawcie innym, lepszym od siebie.
-13
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 11.03.2016, 17:35 [91.240.130.*]
Ilka dla ciebie to ja jestem PAN ANTYSKRA,
-12
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 11.03.2016, 17:33 [91.240.130.*]
Może na trybunach w Krakowie będzie syrena kibiców Lube, ale na 100%nie będzie tej wiejskiej, bełchatowskiej. Ta drużynka, to może skakać sobie po hałdzie w Bełchatówku , a nie grac w FF LM.
-7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 11.03.2016, 17:22 [94.254.179.*]
Wrona i reklama? Przecież nir miał sobie równych, nie bylo konkurencji:D
Do reklam tak, do kadry NIE !!! :)
-3
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 11.03.2016, 17:20 [94.254.179.*]
Ilka Ok, spoko. Skoro tak, to sorry:)
olaaaaa To Ty to powiedziałaś, jak zawsze zresztą:D
5
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
olaaaaa | 11.03.2016, 16:39 [31.179.108.*]
mati ale przecież Ty szkoły też jeszcze nie skonczyles, wiec czemu sie smiejesz z Zemiowita? :D:D
oo nowa reklama z Wrona :D zakupy robi:D
2
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Ilka | 11.03.2016, 16:23 [62.141.246.*]
Mati odnośnie zrobienia czegoś dla klubu to było do antyskra skierowane. To że Ty chodzisz na mecze Resovii to wyobraz sobie ze wiem.
-6
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 11.03.2016, 16:12 [62.93.41.*]
"jakieś specjalisty" - mówiłem że nie ukończył szkoły, znowu wyszło na moje:D Nie o to Ci pewnie chodziło, co? Hahahahahaa:D:D:D:D
Nawet jak nie chce, to sam się chłopak ośmiesza i kompromituje:D
Czekam na więcej Ziemowitku, dlatego zostawiam Cię byś dał pole popisu:D
-7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 11.03.2016, 16:11 [62.93.41.*]
Haha, no tak, nie o to Ci chodziło. Ja sobie zmyśliłem, no przecież:D A o co Ci biedaczku chodziło z wymyślaniem bzd.ur? No proszę, skompromituj się jeszcze bardziej:D
Za że.nu.ją.ce można uznać fakt nie stawienia się na konferencji, brak szacunku do przeciwnika, brak przestrzegania regulaminu Plusligi, brak profesjonalnego podejścia do tematu. Czyli wszystko to, co jest Ci obce Ziemowitku, haha.
Już kończę z Tobą Skrzaty bajkopisarzu i "prawdomówny" dzieciaku:D Pa:*
7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Ziemowit@ | 11.03.2016, 16:09 [194.117.241.*]
idź idź ba.r.a.nie do jakieś specjalisty :D
-8
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 11.03.2016, 16:07 [62.93.41.*]
I tym miłym akcentem, żegnam największego bajkopisarza i ście.mnia.cza, haha. Trzeba zająć się porządniejszymi rzeczami, a potem udać się na mecz:D
A Ty Ziemowitku ki.ś ogó.ra, i ucz się już na poniedziałek na język polski, bo jak się okazuje, jeszcze szkoły nie ukończyłeś, masz braki w czytaniu ze zrozumieniem i prawidłowym interpretowaniu tekstu:D Postaraj się tego wszystkiego nadrobić przez ten weekend, tego Ci z całego serca życzę czere.ś.nia.cz.ku:D
7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Ziemowit@ | 11.03.2016, 16:06 [194.117.241.*]
haha tylko , ze Mateuszek nie o to mi chodzilo z wymyslaniem histori jakichs tam i pisania bzdur :D za to ty jesteś tak, że aż szkoda gadać.. szukanie jakichś glupich powodów żeby sobie pocisnąć skre jest naprawdę żen.uj.ące , wiadomo można nie lubić , ale żeby na każdym kroku kogoś ciskać , hmm kto tu jest inteligentny , bo na pewno nie ty ..
-7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 11.03.2016, 16:05 [62.93.41.*]
A to tylko dowodzi na to, że kto znów miał rację? Kur.de, znowu ja:D Znowu wyszło na moje:D Ziemowitek robi wszystko, udowadnia, że mówienie czegokolwiek nie po jego myśli, czegoś złego na dobro narodowe, nie powinno mieć miejsca. Choćby jak gazety starały pisać się prawdę, Ziemowitek ze swoimi kumplami oceni inaczej:D Jest jednym z tych trolli, którzy wyróżniają się z tych kiboli bełchatowskich, których najbardziej uwielbiam i nie podziwiam.Haha. Dlatego Ziemowitku, czekam na więcej od Ciebie:D
-7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 11.03.2016, 16:02 [62.93.41.*]
Ziemowitek wmawia mi za wszelką cenę (czyli to olaaaa co pisałem Ci wcześniej), że ja sobie wymyślam jakieś historie (podane źródło, fakty!!!), że tylko mnie to cieszy (kiedy i Riorwar i inni o tym też pisali:D), że ja to traktuję na poważnie. A co w tym ma być poważnego, kiedy przedstawiciele Skry nie zjawiają się na konferencji? To tylko Ziemowitek tak uważa, że nic się nie stało:D Dlatego ten chłopaczek dowiódł, że umiejętnie będzie bronił swojej Skry, jak konstytucji, kiedy fakty są faktami.
-7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 11.03.2016, 15:59 [62.93.41.*]
Pragnę jednak przypomnieć, że to co podałem ostatnio na temat konferencji i przedstawicieli Skry (co mnie rozbawiło:D) oparte było na faktach, na tym co pisał przegląd sportowy (żeby być precyzyjnym). Ani słowa nie było dodanego ode mnie. Możesz Ziemowitku odszukać, ale nie wiem czy znajdziesz. Specjalnie wziąłem to tu zacytowałem, jeszcze ująwszy w "..", by nie było podejrzeń, że sobie zmyśliłem, i by szybko można było odnaleźć. Ale to tylko człowiek inteligenty, czyli nie Ty, może na to wpaść.
-7
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 11.03.2016, 15:56 [62.93.41.*]
No dobrze, a teraz jeszcze raz jedyny odwołam się do tego o co szkolny zakompleksiony Ziemowitek mnie oskarża. Wmawia mi że "nie wymyśliłem (wymyśłam ) jakiś durnych historii , po to aby yyy "pocisnąć" ?".
Do tego warto jeszcze dodać to, o co oskarżał mnie w poprzednim artykule, a mianowicie:
"Ziemowit@ | 07.03.2016, 22:04 [194.117.241.*]
Pisanie wymyslonych historii i pierd.ziel.enia bzdur to widze twoja specjalnosc, co chwile to robisz.. w sumie wcale mnie to nie widzi.."
c.d.n.
-5
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji