Autor:Anna Daniluk
  19.01.2016 godz. 14:00  |   81

PGE Skra Bełchatów zagra o pozycję lidera w grupie E


W środę PGE Skra Bełchatów zmierzy się na wyjeździe z włoskim Cucine Lube Civitanova. Pierwsze spotkanie wicelider PlusLigi przegrał 1:3 (28:30, 25:18, 21:25, 20:25).

Zarówno PGE Skra Bełchatów jak i Cucine Lube Civitanova zajmują obecnie drugie miejsce w rozgrywkach ligowych swoich krajów, dlatego ich potyczka już nazwana została „Starciem Tytanów”. Stawką spotkania jest pierwsze miejsce w grupie E, które aktualnie zajmują podopieczni Gianlorezno Blenginiego. Pewne jest, że włoska drużyna zrobi wszystko, by zachować czyste konto w europejskim pucharze i powiększyć trzypunktową przewagę nad polskim zespołem.

- Chcemy być postrzegani jako jeden z najsilniejszych zespołów w Europie – deklaruje Ivan Milijković, kapitan Cucine Lube Civitanova – Aby utrzymać pozytywny bilans zwycięstw, musimy zagrać perfekcyjny mecz i wyeliminować błędy jakie zdarzały się nam w wygranym 3:1 spotkaniu w Łodzi. Myślę, że środowy mecz będzie jednym z najważniejszych, jakie rozegramy w tym sezonie. Nowy Rok rozpoczęliśmy od dwóch wygranych w Serie A i mamy nadzieję, że tę zwycięską passę uda nam się podtrzymać także w Lidze Mistrzów – zakończył 37-letni, serbski atakujący.

Wszystkie fakty mówią jednoznacznie, że przed „meczem o pierwszeństwo” to Cucine Lube Civitanova jest w korzystniejszej sytuacji niż PGE Skra Bełchatów. Żółto-czarni rok 2016 rozpoczęli od niespodziewanej przegranej 1:3 z Indykpolem AZS Olsztyn. Jednak najpoważniejszym problemem przed jakim stanął Miguel Falsca, jest nękająca drużynę fala kontuzji i kłopotów zdrowotnych. Z gry wykluczony jest Michał Winiarski, któremu odnowił się uraz pleców. Największe spustoszenie w drużynie bełchatowian zasiał jednak wirus gronkowca, przywieziony najprawdopodobniej z Bielska-Białej. Na porannym treningu, poprzedzającym wyjazd do Włoch pojawiło się zaledwie pięciu zawodników: Nicolas Marechall, Nicolas Uriarte, Robert Milczarek, Israel Rodriguez i Marcel Gromadowski. Po hospitalizacji udało się przywrócić do składu jeszcze kilku zawodników, jednak pewne jest, że we Włoszech nie zobaczymy, poza Michałem Winiarskim, dwóch innych podstawowych graczy - Karola Kłosa i Mariusza Wlazłego.

Po czterech meczach włoski zespół ma 12 pkt i wyprzedza PGE Skrę 9 pkt. Trzecie miejsce zajmuje belgijski Knack Roeselare 3 pkt. Spotkanie o pierwsze miejsce w grupie E rozegrane zostanie w Civitanova Marche i rozpocznie się o godz. 20:30. Transmisja na antenie Polsatu Sport Extra.      

POWIĄZANE INFORMACJE

Komentarze

Dodawanie komentarzy wymaga zalogowania

0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Czorny | 20.01.2016, 21:20 [79.110.206.*]
nie wiem Panie antyskra to nie ja pisze, że jest nas tysiące :* a teraz żegnam pana, wole porozmawiać o siatkówce
2
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Ilka | 20.01.2016, 21:04 [62.141.233.*]
Mati

Cóż przeżyje to jakoś. Czasem lepiej nie wiedzieć; )
-1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
mati13 | 20.01.2016, 21:00 [62.93.41.*]
Ilka
Ja agresywny dzisiaj? Ty mnie chyba agresywnego jeszcze nie widziałaś! Zmniejsz dawkę, albo nie bierz tego na noc:)
I raczej nie dowiesz się, bo jeszcze byś się zdziwiła:)
-1
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 20.01.2016, 20:57 [91.240.130.*]
czarniawy widzisz postacie i słyszysz głosy? to nie dobrze
3
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Ilka | 20.01.2016, 20:33 [62.141.233.*]
Maskotka na smutki hehe; )

Riorwar
Ty też byś był za swoją drużyna nawet osłabiona :)
4
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Czorny | 20.01.2016, 20:27 [79.110.206.*]
chyba dostal bana pod tamtym kontem to wrócił pod stare. Jest ich tysiące. W głowie :)
2
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
olaaaaa | 20.01.2016, 20:26 [31.179.108.*]
IIka ja tam Pana Antyskre zaczynam powoli lubic bo on czesto mnie rozbawia :P
2
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Ilka | 20.01.2016, 20:21 [62.141.233.*]
Ola
Pie.rdulek trochę milszy; ) zaoferowal nawet swoje pocieszanie;) anty taki bardziej anty wcielenie. Uśmiech Facu to taki po środku. Biedny. Lekarz by się przydał
3
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
olaaaaa | 20.01.2016, 20:21 [31.179.108.*]
to miłej zabawy
-6
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 20.01.2016, 20:19 [91.240.130.*]
olaaaaa weź relanium i oglądaj meczyk. Jedno jest pewne, ja się będę bawił znakomicie
-6
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 20.01.2016, 20:18 [91.240.130.*]
Akurat takie kluby istnieją już na kilku halach w Polsce.
5
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
olaaaaa | 20.01.2016, 20:15 [31.179.108.*]
Pan Antyskra skoro Was tak duzo to moze powinienes pomyslec o załozeniu jakiegos antyklubu? moglibyscie sie jednoczyć w swej nienawiści
-4
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 20.01.2016, 20:12 [91.240.130.*]
nawet w tym coś jest każdy kto nie trawi Skry to anty, jest nas tysiace
-4
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 20.01.2016, 20:11 [91.240.130.*]
Nawet bym sie nie odważył, kibicki Skry to twardziele, transmisja w TV to tortury,
0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
olaaaaa | 20.01.2016, 20:09 [31.179.108.*]
Pan Antyskra no wiesz styl prawie, ze Twoj ;P
-2
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 20.01.2016, 20:08 [91.240.130.*]
Widzę , że koleś czarniawy po ostatnich kolejkach jakiejś choroby sie nabawił i widzi mnie wszędzie. Już tu był taki jeden, co słyszał głosy w głowie
5
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
olaaaaa | 20.01.2016, 20:03 [31.179.108.*]
Pan Antyskra a co Ty mnie bedziesz torturowac?;d jesli tak to nie jestem gotowa. skra wygra ;d
-3
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
Pan Antyskra | 20.01.2016, 20:02 [91.240.130.*]
witam koleżankę, komin tez jest OK , gotowa na tortury?
0
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji
olaaaaa | 20.01.2016, 19:59 [31.179.108.*]
Pan Atyskra tamto zdjecie bylo fajniejsze...
-3
 
Podoba mi się
 
Nie podoba mi się
 
Oznacz do moderacji